Sparta otočila skóre proti Litvínovu. Zlín dostal sedm gólů

Zápas hokejové extraligy mezi Spartou a Litvínovem. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejová extraliga měla v úterý v plánu pouze tři zápasy. Zlín na domácím ledě přivítal Mladou Boleslav a ještě víc zabředl do problémů. S Indiány totiž padl 7:2. Plzeň si vyšlápla na Motor, který porazila 4:1. Michal Bulíř se blýskl třemi body za dva góly a nahrávku, Filip Přikryl zase třikrát asistoval.

Zlín v utkání 42. kola přivítal Mladou Boleslav, která chtěla odčinit dvě porážky z uplynulých dvou zápasů. Roli papírových favoritů začali Bruslaři plnit už v 5. minutě, kdy otevřel skóre Miloš Kelemen. U jedné trefy ale Středočeši nezůstali. V průběhu prvních deseti minut obtěžkali konto soupeře dalšími dvěma trefami. Nejprve se v přesilovce zapsal mezi střelce Jakub Kotala, poté rozvlnil síť zlínské klece David Šťastný.

Zlín však zareagoval rovněž gólově. V čase 11:19 snížil manko ranou z levého kruhu Tomáš Žižka. Bruslaři však kontrovali čtvrtým zásahem z hole Pavla Kousala. Na dostřel dvou gólů pak dostal Berany ve vlastním oslabení nováček Valentin Claireaux. V prostřední periodě Boleslav zakulatila průběžný stav pátou trefou a přiblížila se o další krůček k vítězství. Do zlínské branky nakonec Středočeši dopravili ještě dva puky a vyhráli 7:2.

​Ve stejné minutě jako Boleslav se v duelu proti Motoru prosadila také Plzeň. Po Bulířově přihrávce pálil ostrými Filip Suchý a poslal Škodovku do vedení. Českobudějovičtí na startu druhé třetiny vyrovnali stav. Naději na body pro svůj tým vykřesal po dobré teči zkušený Milan Gulaš. Plzeň však v průběhu 35. minuty dvakrát udeřila. Skóre přiklonil na stranu Západočechů Michal Bulíř, na kterého o třicet vteřin později navázal Ludwig Blomstrand. Výsledku dal v čase 48:33 definitivní podobu opět Michal Bulíř, jenž byl strůjcem plzeňského úspěchu. Dvě branky sám vstřelil a na jednu nahrál. Třemi asistencemi se blýskl i Filip Přikryl.

V utkání Sparty s Litvínovem si fanoušci počkali na první branku až do druhé dvacetiminutovky. Ke smůle domácích příznivců navíc padla do sparťanské klece. Jarůšek naservíroval kotouč přímo před branku Zdráhalovi, a ten se ranou zblízka nemýlil. Spartě se povedlo vyrovnat až těsně před sirénou. S Vervou srovnal krok David Němeček, který od mantinelu nahodil puk před branku, kde si kotouč nešťastně srazil hokejkou do vlastní sítě střelec první litvínovské trefy Patrik Zdráhal. V poslední části se pak z nájezdu prosadil Tomáš Šmerha a Sparta šla rázem do vedení, které podpořil o dvacet vteřin později David Vitouch. Sparta tak nakonec vyhrála 3:1.

Výsledky úterních zápasů hokejové extraligy:

PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 2:7 (2:4, 0:1, 0:2)
 Branky a nahrávky:
12. Žižka, 19. Clair:eaux – 5. Kelemen (Pospíšil), 8. Kotala (Ševc, D. Šťastný), 10. D. Šťastný (Pláněk, Pospíšil), 14. P. Kousal (O. Flynn), 28. O. Najman (Pavel Pýcha, J. Stránský), 46. O. Najman (P. Kousal), 48. Kotala (Pospíšil)

HC Škoda Plzeň – Motor České Budějovice: 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. F. Suchý (Bulíř, F. Přikryl), 35. Bulíř (F. Přikryl), 35. Blomstrand (Schleiss, L. Kaňák), 49. Bulíř (F. Přikryl) – 26. Gulaš (Vondrka, Vráblík)

HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. David Němeček, 47. Šmerha (nájezd), 47. Vitouch (David Němeček, Moravčík) – 24. P. Zdráhal (Jarůšek, Estephan).