MMA

Zápasnice opustila před pár týdny práci striptérky, teď slaví první výhru v UFC

Zápasnice opustila před pár týdny práci striptérky, teď slaví první výhru v UFC
Americká MMA zápasnice Vanessa Demopoulosová Zdroj: profimedia.cz

Americká zápasnice Vanessa Demopoulosová má za sebou první výhru v UFC. Pro svůj úspěch však musela 33letá bojovnice opustit své povolání. Ještě před pár týdny se totiž živila jako striptérka.

Vanessa Demopoulosová se MMA věnuje už nějakou dobu, jenže dlouho nemohla naplno prorazit, a proto si kromě smíšeného bojového umění přivydělávala i jako erotická tanečnice.

Nicméně před pár týdny se rozhodla k radikální změně. Opustila práci striptérky a vrhla se na tvrdý fyzický trénink, který jí přinesl ovoce. Na UFC 270, kde hlavní fight obstaral Francis Ngannou a Ciryl Gane, totiž dokázala zvítězit v zápase slámové váhy proti Silvaně Gomezové Juarezové.

Související obsah

"Nemyslím si, že je to tajemství, ale byla jsem 13 let exotickou tanečnicí. A vlastně jsem to ještě neřekla do mikrofonu, ale ráda bych to řekla teď hned: Opustila jsem práci striptérky, abych pokračovala zde. S tancem jsem skončila asi před šesti až osmi týdny, jen abych se mohla plně soustředit na MMA, a mohla to brát v posilovně každý den extrémně vážně," prohlásila Vanessa Demopoulosová na pozápasové tiskové konferenci.

33letá Američanka si tak ve druhém duelu pod hlavičkou UFC připsala první výhru. Díky vítězství navíc obdržela bonus za výkon večera v hodnotě 50 tisíc dolarů (cca 1,1 milionu korun) a dohromady si tak domů odnesla 74 tisíc dolarů (cca 1,6 milionu korun). Přechod od striptérské tyče k plnohodnotné práci MMA zápasnice se jí pravděpodobně vyplatil.

To zápasníka Jiřího Procházku čeká v květnu souboj o titul v polotěžké váze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události