To byly rakety! V zápase Afrického poháru národů padly dva luxusní góly

Achraf Hakimi slaví gól do sítě Malawi. Zdroj: Profimedia

Na Africkém poháru národů sice příliš branek nepadá, ale když už se tak stane, stojí za to. Důkazem tomu bylo osmifinálové utkání mezi Marokem a Malawi, kde se parádními trefami blýskli Gabadinho Mhango a Achraf Hakimi. S výsledkem byl nakonec spokojenější druhý jmenovaný, jehož reprezentace vyhrála 2:1 a postoupila do čtvrtfinále.

V utkání bylo Maroko jasným favoritem na postup, ale to jim řádně zkomplikoval už v sedmé minutě Gabadinho Mhango. Hráč, který na klubové úrovni obléká dres jihoafrického Orlanda, se odhodlal ke střele z nějakých 40 metrů a nechytatelnou pumelicí nedal brankáři šanci. Byl to už jeho třetí gól na turnaji.

Favorizovanému Maroku se podařilo srovnat krok v nastavení prvního poločasu, když se trefil útočník Sevilly Youssef En Nesyri. Stále ale byly šance obou týmů na postup otevřené.

S tím se ale nechtěl smířit křídelní hráč Maroka, který září v PSG, Achraf Hakimi, jenž se v 70. minutě postavil k volnému přímému kopu a nádhernou střelou zakroutil míč k bližší tyči soupeřovy branky.

V závěru utkání se už Malawi marně snažilo o vyrovnání, a tak se z postupu raduje favorizované Maroko, které ve čtvrtfinále čeká lepší z dvojice Pobřeží Slonoviny Egypt.

Krásné góly z dálky dávají afričtí hráči i ve francouzské lize, takto se ze sedmdesáti metrů trefil tuniský hráč Wahbi Khazri.