Hokej

Přestup do Švédska dotažen. Salák posílí poslední tým ligy

Přestup do Švédska dotažen. Salák posílí poslední tým ligy
Brankář Alexander Salák Zdroj: Beránek / CNC / Profimedia

Přestup hokejového brankáře Alexandera Saláka do švédské nejvyšší ligy byl konečně dotažen. Po neshodách s pražskou Spartou se zkušený gólman stěhuje v 35 letech opět do zahraničí.

Salákův přestup do Djurgårdenu byl na spadnutí už minulý týden, ale tehdy byl bývalý reprezentant smluvně vázaný se Spartou, a Švédové tak vysněnou posilu svým fanouškům ještě představit nemohli.

Jenže v úterý Alexander Salák po dohodě ukončil spolupráci v pražském týmu, takže ve středu ho již Djurgården mohl oznámit, jakožto velkou posilu do brankoviště.

"Žádný hráč není víc než klub. S Alexanderem Salákem jsme počítali do bojů play-off. V nedávném období jsme ale usoudili, že bude lepší, když v našem klubu dál pokračovat nebude," okomentoval Salákův konec sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Související obsah

​Brankář, který nastoupil v dresu Floridy i do dvou duelů v NHL, měl údajně neshody v kabině Sparty. Na konci roku ho manželka Míša načapala ve striptýzovém baru, kde byl s několika spoluhráči. Tím se rozpoutalo lehce bouřlivé období, které končí Salákovým přestupem do Švédska.

Rodák ze Strakonic tamní ligu už zná, dva roky hrál za Färjestad, se kterým slavil i zisk titulu. Nyní to ovšem bude mít těžší. Jeho nový zaměstnavatel je na posledním místě s desetibodovou ztrátou na předposledního. Salák tak přichází jako možný spasitel v bídné sezoně.

Jiný český brankář Karel Vejmelka inkasoval v noci v NHL krásný gól:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události