Hokej

Král Henrik o velké poctě: Je to neuvěřitelné. Poprvé přijede celá rodina

Dočká se pocty, kterou si vyslouží jen ti nejlepší. Dres švédské brankářské legendy Henrika Lundqvista s číslem 30 bude v sobotu před utkáním s Minnesotou slavnostně vyvěšen pod strop Madison Square Garden, kde hrají své domácí zápasy New York Rangers. Tedy klub, za který král Henrik odchytal všech 887 zápasů v NHL a v jehož dresu si v roce 2012 vysloužil Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana soutěže.

Hokejová legenda ukončila kariéru ve 39 letech loni v létě po problémech se srdcem, kvůli nimž Lundqvist podstoupil náročnou operaci. Kvůli ní ani nezkusil novou výzvu v podobě Washingtonu Capitals, kde měl po konci v New Yorku chytat.

Rangers krátce po smutném prohlášení oznámili, že si své ikony cení natolik, že Lundqvistův dres vyvěsí pod strop jejich haly. "Je neuvěřitelné si představit, že budu součástí té skupiny hráčů, jejichž číslo dresu bylo vyřazeno. Hlavou se mi honí hodně věcí a emocí. Poslední rok jsem hodně přemýšlel nad časem stráveným v New Yorku. Jsem vděčný za těch 15 let, za všechny ty vzpomínky a přátelství," povídal Lundqvist v rozhovoru pro NHL.

Související obsah

​Olympijský vítěz a mistr světa se stane jedenáctým hráčem klubu, jenž se této pocty dočká. "Nejsem si jistý, jak se budu cítit, a na co budu myslet. Chci si ten moment prostě vychutnat. Bude velmi speciální mít tam svoje nejbližší přátele a rodinu. Poprvé za celý život, za těch 16 let, tam bude úplně celá rodina. Ze Švédska dorazí asi 65 lidí. Plno jich bude také z New Yorku a okolí, celkem to bude asi 100 osob," prohlásil natěšeně.

Utkání New Yorku Rangers s Minnesotou Wild, kterému bude předcházet Lundqvistův slavnostní ceremoniál, budete moci sledovat živě v noci z pátku na sobotu od 2:05 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události