Hokej

NHL má nového železného muže! Hráč Flyers nastoupil do 965 zápasů v řadě

NHL má nového železného muže! Hráč Flyers nastoupil do 965 zápasů v řadě
Hokejista Keith Yandle nastoupil do 965 zápasů v řadě. Zdroj: Profimedia

Takové statistice se jen těžko věří. Defenzivní hráč Philadelphie Flyers Keith Yandle nastoupil z úterý na středu ke svému 965. zápasu v NHL v řadě. Za celou dobu jej nezastavilo žádné zranění, nemoc, výpadek formy nebo v poslední době zákeřný covid. Překonal tak 35 let starý rekord Douga Jarvise.

Jeho Philadelphia sice na ledě New Yorku Islanders prohrála těsně 3:4, ale i tak to byl pro amerického obránce výjimečný zápas. "Zatím mi úplně nedošlo, co jsem dokázal, ale je to určitě něco, za co jsem velmi vděčný. Ale byl bych vděčný, i kdybych v této lize odehrál jen jeden zápas. Být součástí NHL rodiny po dobu 16 let je více než splněný sen," vypráví hráč, který v NHL nasbíral celkem 1 075 zápasů. 

Yandle započal svoji šňůru zápasů bez jediné absence během třetí sezony v NHL, konkrétně 26. března 2009. Za tu dobu vystřídal čtyři týmy –⁠ Phoenix Coyotes, New York Rangers, Floridu Panthers a Philadelphii Flyers, která podepsala 35letého hokejistu jako volného hráče. 

Související obsah

​"Zaslouží si veškerou chválu. Náš trenér to před zápasem vystihl naprosto přesně. Ukazuje to, jak moc miluje hru. Jsme hrdí na to, že můžeme být tohoto příběhu součástí," řekl Yandlův spoluhráč Travis Konecny. 

Yandle posledním zářezem překonal 35 let starý rekord Douga Jarvise, který sérii 964 zápasů v řadě vměstnal do let 1975 –⁠ 1987. "Opravdu mu to přeji. Říkali mi, že se můj rekord nedá překonat. A já se ptal, proč ne? Naopak mě překvapilo, že to trvalo 35 let," nechal se Jarvis nedávno slyšet v rozhovoru pro Daily Faceoff.

Související obsah

​Ze stále aktivních hráčů ale není Yandle jediný, kdo drží podobně dechberoucí sérii. Útočník Arizony Phil Kessel v noci z úterý na středu zaznamenal už 941. zápas v řadě, a má tak slušně nakročeno, aby i on Jarvise brzy překonal. A kdo ví, třeba se časem stane novým rekordmanem právě on.  

Kromě překonání rekordu byl v noci z úterý na středu k vidění i tento krásný gól.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události