Další sporty

Drtivá rána pro Anglii. Kapitán kvůli operaci vynechá Six Nations

Drtivá rána pro Anglii. Kapitán kvůli operaci vynechá Six Nations
Zdroj: profimedia.cz

Kapitán anglické ragbyové reprezentace Owen Farrel vynechá letošní turnaj šesti národů. Při tréninku si poranil kotník a zranění vyžaduje operaci s odhadovanou dobou rekonvalescence osmi až deseti týdnů.

Zkušený útočník a kopáč, který v dresu Anglie odehrál 94 utkání a třikrát dovedl tým k titulu z turnaje šesti národů, dva měsíce nehrál kvůli zranění kotníku. Na hřiště se měl vrátit minulý týden, ale při tréninku s klubem Saracens se opět zranil. Nové zranění si vyžaduje zákrok na operačním sále a Farrel bude mimo hru dalších 8 až 10 týdnů.

"Je to obrovská rána pro něj i celý tým," uvedl trenér anglické reprezentace Eddie Jones, kterému ztráta překazila plány. Farrel měl být na postu "dvanáctky" oporou pro na turnaji debutujícího Marcuse Smitha, který bude hrát na pozici útokové spojky.

Související obsah

Farrel není jediný, kdo může na turnaji Anglii chybět. Útočník Manu Tuilagi má s poraněným svalem zadního stehna jen 50% šanci, že do turnaje zasáhne. Rojník Joe Marler je podruhé za tři měsíce izolován kvůli covidu-19, Jonny May dále bojuje se zraněním kolene a Courtney Lawe, který je nejpravděpodobnější kandidát na post kapitána, kvůli otřesu mozku nemůže trénovat.

Připomeňte si památeční zápas, na který ragbisté Anglie dlouho nezapomenou. Na MS v roce 2015 nepostoupili ze skupiny po těsné prohře s Walsem:

Anglie turnaj Six Nations 2022 zahájí 5. února proti rivalům ze Skotska.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události