Ragby

Skotsko v nastavení urvalo výhru, šampionem Six Nations je Wales

Skotsko v nastavení urvalo výhru, šampionem Six Nations je Wales
Zdroj: Profimedia

Letošní Six Nations skončilo dohrávkou Francie se Skotskem, ve které Francie mohla vysokým vátězstvím celý turnaj vyhrát, ale nakonec v páté minutě nastavení padla se Skotskem, takže celkovým vítězem se stal Wales.

Poslední zápas turnaje Six Nations mezi Francií a Skotskem se dohrával v netradiční pozdější limit, jelikož Francie se potýkala s koronavirem a v původním termínu nemohla k zápasu nastoupit.

První poločas byl ovlivněn hustým deštěem v Paříži. Oba týmy zvládly jedno položení a Francie vedla díky jedné trestné brance navíc 13:10.

Aby Francouzi celý turnaj vyhráli, potřebovali vyhrát minimálně o 21 bodů a získat i bonusový bod do tabulky za čtyři položené pětky. Na začátku druhého poločasu k tomu udělali rychlý krok, když si Peneaud chytře překopl obranu a sám se postaral o položení.

Související obsah

Jenže poté přišla dominantní pasáž Skotska. Ostrované skórovali nejprve trestnou brankou a poté díky pětce a následnému potvrzení šli do vedení 20:18.

Jenže Francie odpověla další ryhclou pětkou a po sedmdesáti minutách šli Skotové do oslabení. Finn Russell totiž trefil předloktím krk jednoho ze soupeřů a po přezkoumání videa viděl červenou kartu.

Ve vypjatém závěru utkání Skotsko sebralo síly a v páté minutě nastavení ještě zvládlo položit jednu pětku, takže se s turnajem rozloučilo výhrou.

Související obsah

Vítězem turnaje se tak stal Wales. Francie díky prohře o méně než sedm bodů získala ještě jeden bod do tabulky a skončila druhá, třetí místo obsadilo Irsko o skóre před Skotskem, až pátá skončila Anglie se dvěma výhrami a poslední místo opět zbylo na Itálii.

Dohrávka posledního zápasu Poháru šesti národů:

Francie - Skotsko 23:27

Konečné pořadí Six Nations:

1. Wales 20 bodů - skóre 164:103
2. Francie 16 bodů - skóre 140:103
3. Irsko 15 bodů - skóre 136:88
4. Skotsko 15 bodů - skóre 138:91
5. Anglie 10 bodů - skóre 112:121
6. Itálie 0 bodů - skóre 55:239

Francii nakonec k vítězství na turnaji nepomohla ani výhra nad Walesem z poslední akce jejich vzájemného zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události