Gólové hody v Detroitu. Padlo třináct branek, trefil se i Kubalík

Utkání mezi Detroitem a Chicagem nabídlo parádní představení. Diváci viděli 13 gólů, když osm z nich vstřelili hostující Blackhawks. Gólovou nadílku otevřel svým přesným zásahem Dominik Kubalík, pro kterého to byl jubilejní desátý gól v letošní sezoně. Brankář Pavel Francouz po dvou čistých kontech nenastoupil, ale Colorado o svou sérii neporazitelnosti nepřišlo, když si poradilo i s Bostonem.

Jakým směrem se bude zápas mezi Detroitem a Chicagem ubírat, napověděla už první třetina, kdy Blackhawks zatížili konto soupeře čtyřmi přesnými zásahy. Podíl na tom měl i český útočník, který v jedenácté minutě otevřel skóre, když dorazil střelu spoluhráče Setha-Jonese.

Druhá třetina ale patřila Detroitu, když se mu podařilo snížit na 3:4 a před poslední částí bylo o zápletku postaráno. Tu ale odmítl Dylan Strome, který ve 47. minutě dovršil svůj hattrick a zvýšil na 5:3. Na rozdíl tří branek pak zvýšil DeBrincat. Domácím se sice podařilo opět snížit na rozdíl jednoho gólu, ale poslední slovo v zápase mělo opět Chicago, když Hagel a DeBrincat upravili na konečných 8:5.

​Hokejisté Colorada natáhli svou sérii výher už na devět zápasů. Přestože ještě minutu před koncem s Bostonem prohrávali, podařilo se jim srovnat a v prodloužení rozhodl z přesilovky Makar. David Pastrňák se v utkání gólově neprosadil, ale přispěl jednou asistencí na trefu Marchanda. V brance domácích tentokrát chyběl brankář Pavel Francouz, který ve svých posledních dvou zápasech nedostal ani gól. Příležitost dostal Kanaďan Kuemper.

Noční výsledky NHL:

Washington Capitals San Jose Sharks 1:4

Branky a nahrávky: 41. Sprong (Bäckström) – 8. Gregor (B. Burns, Barabanov), 24. Meloche (Nieto), 57. Dahlén (T. Meier, Bonino), 60. Cogliano (Couture)

Columbus Blue Jackets Calgary Flames 0:6

Branky a nahrávky: 5. Backlund (Coleman), 36. Mangiapane (Zadorov, Lucic), 40. M. Tkachuk (J. Gaudreau, R. Andersson), 41. E. Lindholm (J. Gaudreau, Hanifin), 47. Gudbranson (Adam Ružička), 48. M. Tkachuk (J. Gaudreau)

Toronto Maple Leafs Anaheim Ducks 4:3 po s.n.

Branky a nahrávky: 18. Marner (Rielly, W. Nylander), 20. W. Nylander (Tavares, Matthews), 37. Tavares (Marner, Matthews), rozh. náj. Matthews – 3. Steel, 38. Silfverberg (B. Robinson, S. Carrick), 54. Lettieri (Shattenkirk, Steel)

Detroit Red Wings Chicago Blackhawks 5:8

Branky a nahrávky: 26. Fabbri, 27. Bertuzzi (Hronek), 40. P. Suter (Oesterle, Fabbri), 53. Seider (L. Raymond, Bertuzzi), 56. Dylan Larkin – 11. D. Kubalík (S. Jones, Kurashev), 13. D. Strome (DeBrincat, P. Kane), 15. D. Strome (P. Kane), 20. Lafferty (D. Strome, McCabe), 47. D. Strome (S. Jones, Hagel), 49. DeBrincat (J. Toews, C. Jones), 57. Hagel, 59. DeBrincat

Colorado Avalanche Boston Bruins 4:3 po prod.

Branky a nahrávky: 12. MacDermid (Burakovsky, Ničuškin), 52. Girard (Makar, Kadri), 60. Landeskog (Kadri, Ničuškin), 64. Makar (Kadri, Landeskog) – 28. DeBrusk (McAvoy), 33. Coyle (McAvoy, Bergeron), 34. B. Marchand (Pastrňák)