MMA

Sledujte Bellator 273: Bader a Mamedov si to rozdají o trůn těžké váhy

Americká organizace Bellator je zpět s prvním galavečerem v roce 2022 – Bellator 273. Do klece se vrací šampion těžké váhy Ryan Bader, kterého čeká výzva v podobě pět let neporaženého Valentina Moldavského. Podívejte se, jak pořádnou porci MMA sledovat, a co si promotér Scott Coker pro vás připravil.

Jak sledovat?

Bellator pokračuje na stanicích Nova Sport i v roce 2022. Galavečer Bellator 273: Bader vs. Moldavsky tak můžete v přímém přenosu sledovat v neděli 30. ledna od 1:30 na Nova Sport 2 a Voyo. Večerem vás tradičně provede komentátorské duo Michal Petrgál a Pepa Čepela.

Hlavní zápas večera

Ryan Bader se po úctyhodné štaci v polotěžké váze vrací do nejtěžší kategorie, aby po třech letech obhájil status šampiona. Za dobu jeho nepřítomnosti ovládl těžkou váhu Valentin Moldavsky, za kterým v pozici trenéra stojí legenda bojových sportů Fedor Emelianenko. Rodák z rusko-ukrajinských hranic v kariéře poznal porážku jen jedenkrát, a to v japonském RIZINU s Amitem Aliakbarim, kdy v roce 2016 prohrál těsně na body (split desicion). K titulu prozatímního šampiona Bellatoru vedlo šest vítězství. Pět z nich získal na body, ale jak sám před nadcházejícím zápasem o absolutního krále těžké váhy říká, tentokrát musí zápas rozhodnout před limitem.

"Je špatný nápad s Baderem zápasit na pět kol. Bude lepší, když ho ukončím před limitem, třeba v druhém kole. On na body nikdy neprohrál. Musím ho zničit dříve."

Valentin Moldavski - MMA zápasník Zdroj: Bellator

Jak to vidí bookmakeři?

Série neporazitelnosti staví Moldavského do jasné pozice favorita. Na jeho vítězství se pohybuje kurz kolem 1,35, zato Baderovi sázkové kanceláře věří kurzem kolem tří.

Najde Islam Mamedov po 13 letech přemožitele?

Diváckou pozornost si jistě zaslouží hlavní předzápas večera mezi Bensonem Hendersonem a dlouho neporaženým Islamem Mamedovem v lehké váze. Zkušený Henderson, který drží černé pásy v taekwondu i brazilském jiu-jitsu, a k jehož výhodám patří opačný gard, má za sebou úctyhodnou kariéru, během které dosáhl na titul v UFC. To se ale psal rok 2013, nyní má na kontě tři porážky v řadě. To Mamedov neprohrál od roku 2009 a od té doby nasbíral 19 vítězství a jednu remízu. Jak napovídá jeho dagestánský původ, jeho soupeř se musí připravit na bezchybný grappling, který Mamedov trénuje po boku Chabiba Nurmagomedova.

Související obsah

Zápasová karta

Hlavní zápas o titul těžké váhy: Ryan Bader (28-7, 1 NC) vs. Valentin Moldavsky (11-1)

Lehká váha: Benson Henderson (28-11) vs. Islam Mamedov (20-1-1)

Pérová váha: Henry Corrales (19-6) vs. Aiden Lee (10-5)

Velterová váha: Sabah Homasi (15-10) vs. Jaleel Willis (15-3)

Prelims

Bantamová váha: Darrion Caldwell (14-5) vs. Enrique Barzola (16-5-2)

Lehká váha: Saad Awad (24-13, 1 NC) vs. Chris Gonzalez (6-1)

Střední váha: Dalton Rosta (5-0) vs. Duane Johnson (6-2)

Bantamová váha: Nikita Michajlov (8-1) vs. Blaine Shutt (8-5)

Pérová váha: Lucas Brennan (5-0) vs. Ben Lugo (5-4)

Pérová váha: Weber Almeida (5-1) vs. Fabricio Franco (8-4, 1 NC)

Polotěžká váha: Sullivan Cauley (2-0) vs. Ben Parrish (5-1)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události