Fotbal

Jako kluk stál u televize a snil o Premier League. Nyní má Barák šanci si ji zahrát

"Tonda si na to šetřil celý rok, snad si dokonce zaplatil letenku. Málem jsme to utkání Arsenalu s Fulhamem nestihli a na stadion jsme doběhli na poslední chvíli," vzpomíná Antonín Barák starší, jak jeho syn poprvé viděl vysněnou Premier League. Nyní má Antonín Barák mladší do vysněné ligy nakročeno.

Z ostrovů přišly zprávy, že Newcatle United, který s penězi nového vlastníka ze Saúdské Arábie plánuje rozšířit kádr o nové posily a odrazit se ze spodu tabulky, má v hledáčku právě ofenzivního českého záložníka Antonína Baráka, aktuálně ve službách italského Hellasu Verona.

Otec Antonín Barák starší však veřejnost po senzačních zprávách vrací zpět nohama na zem: "Vím, že se tam něco objevilo, ale nevím, do jaké míry jsou ty informace validní. Jestli už klub oslovil sportovního ředitele Verony. Zatím jen někde v Newcastlu zmínili jeho jméno."

Antonín Barák starší Zdroj: FK Dukla Praha

Nicméně otec sedmadvacetiletého fotbalisty přiznal, že právě angažmá v anglické lize, by svému synovi přál – vždyť je to jeho sen. "Premier League má vysněnou asi většina kluků fotbalistů. Je to nejprestižnější soutěž, tak to mají jako takový ten sen. Ačkoli je Tonda za ten rok a půl v Itálii maximálně spokojený a všechno si tam sedlo, netají se, že kdyby přišla nějaká hezká nabídka z Premier League, tak by si ji chtěl vyzkoušet."

Barák sledoval anglickou ligu už jako malý kluk. "Tonda od mala fandil Arsenalu, dokonce si k patnáctinám přál, abychom se tam jeli na zápas podívat. Z nějakých důvodů jsme to tehdy nezvládli," vyprávěl Barák starší. Do Anglie se nakonec vypravili o rok později.

"Tonda si na to šetřil celý rok, snad si dokonce zaplatil letenku. K šestnáctým narozeninám jsme jeli na utkání Arsenalu s Fulhamem. Málem jsme to nestihli, dobíhali jsme na stadion jen tak tak. V Londýně jsme byli necelé dva dny, moc jsme toho nestihli, ale něco jsme prošli a dodnes na to vzpomínám. Pro něj to byl neuvěřitelný zážitek," pokračoval Barák.

Související obsah

Jeho syn si tehdy z Londýna přivezl hromadu suvenýrů. S těmi pak dál sledoval oblíbené Gunners. "Jeho vzor byl Thierry Henry. To byl jeho nejoblíbenějších hráč, úplně ho zbožňoval. Když hrál Arsenal, stál u televize, vzal si všechny ty suvenýry, dres, vlajku a se zavřenýma očima zpíval anglicky jejich hymnu," vzpomínal otec.

Možná do nejprestižnější fotbalové ligy světa sám brzy zasáhne. Už v leté po něm pokukoval West Ham United, ale z přestupu sešlo kvůli ceně 20 milionů eur, kolem půl miliardy korun. Uvidí se, jak se bude vyvíjet zájem Newcastlu.

Barák v letošní sezoně Serie A vstřelil osm gólů. Minulý týden jako druhý Čech v historii italské ligy dokonce vsítil hattrick:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události