Hokej

Bývalý hráč NHL zneužíval nezletilou dívku, vězení se nejspíše vyhne

Bývalý hráč NHL zneužíval nezletilou dívku, vězení se nejspíše vyhne
Reid Boucher v dresu Uticy Comets | Zdroj: Profimedia.cz

Bývalý hráč NHL Reid Boucher, který si zahrál za New Jersey a Vancouver, se přiznal k sexuálnímu zneužívání nezletilé osoby v době, kdy mu bylo sedmnáct let.

Boucher byl draftován ve čtvrtém kole v roce 2011 a v mládežnických kategoriích exceloval hlavně jako střelec. Kdysi dokonce překonal gólový rekord slavného Patricka Kanea. V NHL odehrál celkem 133 utkání a nasbíral přes čtyřicet kanadských bodů. 

Do nejlepší soutěže světa přišel už s kauzou, která se dostala na veřejnost až nyní. Osmadvacetiletý rodák z Michiganu měl v sedmnácti letech donutit tehdy dvanáctiletou dívku k tomu, aby jej orálně uspokojovala. V tu dobu hrál za tým, který připravuje nejnadějnější americké hokejisty ke kariéře v NHL. 

Tehdy dvanáctileté dívce vyhrožoval, že pokud jej neuspokojí, dá na internet video, kde dívka tancuje. Poté mělo dojít i k vydírání ohledně toho, že všem řekne o tom, co udělala. Boucher byl souzen v prosinci a hrozilo mu pětadvacet let až doživotí. 

Související obsah

Soudce měl ovšem souhlasit s tím, aby hokejista podal žalobu na nižší trest v programu Holmes Youthful Trainee Act. Ten chrání nezletilé osoby při protiprávním jednání v mladistvém věku, když se přiznají. A přesně to útočník Jaroslavle nyní udělal. 

Boucher se tak nejspíše vazbě vyhne a nyní třiadvacetiletá oběť nenese toto rozhodnutí moc dobře. "Cítím, že velký pokrok, který jsem za posledních deset let udělala, byl nyní vrácen," řekla anonymní dívka. Podle webu Detroit Free Press vedení amerického hokeje o incidentu vědělo od roku 2011, ale Bouchera pouze přemístilo na jinou ubytovnu. 

Reid Boucher se po konci v NHL vydal do ruské KHL a v minulém roce, kdy v Evropě hrál poprvé, vyhrál s Omskem mistrovský titul, ke kterému dopomohl 65 kanadskými body. Letos hraje za Lokomotiv Jaroslavl a je nejproduktivnějším hráčem týmu. 

Boucher v minulé sezóně vyhrál titul v KHL po boku Šimona Hrubce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události