Motorsport

Las Vegas je blízko. Město hazardu by se mělo stát novým dějištěm závodů F1

Las Vegas je blízko. Město hazardu by se mělo stát novým dějištěm závodů F1
V Brazílii se o víkendu jel další závod formule 1, brzy možná přibude další závod na americkém kontinentu. Zdroj: Profimedia.cz

Nemuselo by to trvat dlouho a dohoda bude na světě. F1 už nějakou dobu jedná se zástupci Las Vegas o tom, že by se ve městě hazardu mohly uskutečnit závody formulí. Vzájemné rozhovory se v posledních měsících zintenzivnily a podle zdrojů se už jenom ladí detaily. Vegas by se tak po Miami stalo další novou destinací pro motorsport ve Spojených státech.

Bulvár The Strip. To je to místo, které by mělo být hlavním dějištěm závodů formule 1, pokud se zástupci města, státu a F1 domluví, že do programu závodů přibyde i Velká cena Las Vegas.

O tom, že by se formule mohly prohánět ulicemi metropole kasin a hazardu, se začalo jednat už dávno. Rozhovory teď prý podle Sports Business Journal nabraly na rychlosti a vzájemné domluvě prý nic nebrání. Představitelé F1 chtějí, aby se v Nevadě jelo už příští sezonu a v novém dějišti pro formule se byli už několikrát podívat. Jejich vize by se ale mohla uskutečnit jen v případě, že se jednání nijak neprotáhnou.

Související obsah

​Pokud by vše klaplo, vrátil by se nejslavnější motorsport do Las Vegas po více než čtyřiceti letech. Dva závody ve městě totiž proběhly už v letech 1981 a 1982. Navíc by se zvýšil počet Grand Prix ve Spojených státech. Po Austinu pro tuto sezonu nově přibyla i Velká cena Miami a Vegas by bylo třetí destinací.

Formule se proháněla dokonce i v Praze. Projela přes historický Karlův most:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události