Hokej

Půjde si Giroux zahrát o Stanley Cup? Rozhodnutí je na něm, zní z klubu

Půjde si Giroux zahrát o Stanley Cup? Rozhodnutí je na něm, zní z klubu
Claude Giroux v dresu Philadelphie Zdroj: Profimedia.cz

Patří jasně mezi nejlepší hráče Philadelphie Flyers v minulé dekádě a i přes svůj věk stále zvládne být klíčovým hráčem v boji o body. Jeho Philadelphii se ovšem nedaří a Giroux by si chtěl zahrát o nejslavnější hokejovou trofej. Rozhodnutí je údajně na něm.

Je druhým nejproduktivnějším hráčem v historii Philadelphie Flyers a po sezóně mu skončí jeho dlouhý osmiletý kontrakt, během kterého se nesmazatelně zapsal do historie černo-oranžových. Girouxovi je nicméně 34 let a moc času na získání Stanley Cupu tak nemá. 

Ve druhé polovině března se navíc uzavřou přestupy a čekají se přesuny pro týmy, které chtějí usilovat o stříbrný pohár. Velkým jménem v seznamu hráčů může být Claude Giroux. Kanadský rodák je i přes šílenou formu Flyers nejproduktivnějším hráčem týmu se solidními 33 body. 

"Je to klubová ikona, jeho dres bude jednou pod stropem. Aktuálně má ovšem ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, takže to je pouze jeho rozhodnutí," pronesl generální manažer Flyers Chuck Fletcher. Podle renomovaného novináře Davida Pagnotty se rozhodne velice brzy. 

Související obsah

Giroux se má údajně během víkendu, kdy je naplánováno Utkání hvězd, setkat se svým agentem Patem Brissonem. Společně mají probírat budoucnost čtyřiatřicetiletého útočníka, který v posledních letech patří v NHL mezi ty nejlepší. 

Mezi zámořskými novináři a experty se uvažuje o tom, že by si Philadelphia nechala v případě výměny polovinu Girouxova kontraktu, který vyprší v létě. Pokud by Giroux nastoupil do všech utkání před uzávěrkou přestupů, zvládl by v organizaci Flyers odehrát 1 000 utkání. Byl by teprve druhým hráčem historie pensylvánského mužstva, kterému se to kdy povedlo. 

Giroux má na svém kontě již 892 kanadských bodů a sbíral především asistence, kterých má třikrát více než vstřelených branek. Debutoval v sezóně 2007/08 a celou kariéru v NHL strávil zatím v jediném týmu. To by se nyní mohlo změnit.

Podívejte se zpátky do historie na to, jak dal Claude Giroux stý gól v NHL:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události