Mountfield HK

Zlín otočil utkání v Litvínově a vyhrál, Mountfield rozstřílel Liberec

Radost hokejistů Zlína Zdroj: Profimedia.cz

Páteční 46. kolo Tipsport extraligy nabídlo hned šest duelů. Zlín zabral a po velkém obratu veze dva body z Litvínova, bodovalo ovšem také Kladno. Hodně jednoznačně skončil duel mezi Mountfieldem a Libercem, který jasně ovládl domácí celek. Přestřelku mezi Motorem a Oceláři ovládli Jihočeši.

České Budějovice v letošní sezóně dosud nevstřelily Třinci jediný gól, což se ale změnilo ve 46. kole. Motor vedl 2:0 a následně hrál s Oceláři velkou dotahovačku. Duel nakonec došel až do prodloužení, které svou brankou rozsekl Jakub Valský. Poprvé v extralize se trefil juniorský reprezentant Josef Koláček.

O překvapení se postaral Zlín. Berani v Litvínově prohráli deset minut před koncem 1:3 a vypadalo to na další zápas bez zisku bodů. Žlutomodří nicméně vyrovnali a v prodloužení rozhodl o triumfu svého celku Darek Hejcman. Bodovali ovšem i Rytíři, na ledě Vítkovic vydolovali bod.

Naprosto jednoznačně dopadlo utkání mezi Mountfieldem a Libercem. Domácí již po dvou třetinách vedli 4:0 a své vedení navyšovali i ve třetí třetině. Nakonec královéhradečtí hokejisté vyhráli naprosto jasně 6:2. Olomouc vyhrála na ledě Mladé Boleslavi.