Fotbal

Rooney odmítl domovský Everton. Nejsem dostatečně připravený, říká

Rooney odmítl domovský Everton. Nejsem dostatečně připravený, říká
Wayne Rooney Zdroj: Profimedia

Legendární Wayne Rooney, který s velkým fotbalem začínal v Evertonu, odmítl rozhovor s vedením klubu o jeho možném nástupu na pozici trenéra. Nadále tak zůstává lodivodem Derby County.

Everton je od začátku ledna bez manažera. Vedení kvůli neuspokojivým výsledkům propustilo kouče Rafu Beníteze a liverpoolský celek tak shání náhradu. Jednou z možností měl být Wayne Rooney, ale tato možnost nyní padla.

"Everton kontaktoval mého agenta a požádal mě, abych se s nimi o možné práci pobavil. Já jsem ale odmítl. Věřím, že jednou budu manažerem v Premier League a budu na to jednou dostatečně připraven. Nyní ale ne. Teď mám práci v Derby, což je pro mě důležité," řekl pro ESPN.

Související obsah

​Derby je v druhé nejvyšší anglické soutěži na 23. místě a na záchranu ztrácí osm bodů. Týmu legendárního fotbalisty totiž bylo odečteno 21 bodů kvůli finančním problémům a porušení finančního fair-play.

Už dříve pro ESPN řekl, že pokud by se s Derby v soutěži udrželo, bylo by to pro něj největší fotbalové vítězství. Je tedy jisté, že Rooney do Evertonu nepůjde. Hlavním kandidátem na post trenéra týmu z Goodison Parku je Roberto Martínez, ale v užším výběru se spekuluje také o Franku Lampardovi nebo Vitoru Pereirovi.

Nového trenéra v loňském kalendářním roce představila Barcelona, kam šel trénovat legendární Xavi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události