šipky

Odstartovalo šipkařské Masters. V prvním kole vypadl loňský finalista

Odstartovalo šipkařské Masters. V prvním kole vypadl loňský finalista
Šipkař Mervyn King | Zdroj: Profimedia

V anglickém Milton Keynes odstartoval první šipkařský major sezony. Na Masters je za borci první kolo, kde se o překvapení postaral Simon Whitlock, který vyřadil Nizozemce Dirka van Duijvenbodeho. Výsledek z loňského roku nezopakuje Mervyn King, který naposledy došel až do finále, ale nyní se loučí hned po úvodním zápase.

Úplně první zápas celého turnaje odstartoval Krzysztof Ratajski, který se střetl s Gabrielem Clemensem, pro něhož to je první start na Masters. Zápas to byl vyrovnaný a rozhodoval až závěrečný 11. leg, kde Belgičan ztratil podání a padl tak 5:6.

Roli favorita naplnil Dave Chisnall, který Stevenu Buntingovi nedovolil ani jeden leg a deklasoval ho poměrem 6:0. S turnajem se rozloučil také loňský finalista Mervyn King, který nestačil na nováčka v turnaji. S Ryanem Searlem prohrál jasně 1:6.

Související obsah

​Bez problémů prošel do druhého kola také Rob Cross, jenž porazil Brendana Dolana 6:2. Náladu po zpackaném mistrovství světa si zlepšil Dimitri van den Bergh, který nedal šanci Ianu Whiteovi a porazil ho 6:1.

Dál jde i Joe Cullen. Ten si bez problémů poradil s Darylem Gurneym 6:2. O největší překvapení se postaral Simon Whitlock, který na turnaji původně ani neměl startovat. Ten porazil Nizozemce Dirka van Duijvenbodeho 6:2. V posledním zápase pak uspěl Luke Humphries, jenž zničil náhradníka Devona Petersena 6:1.

V sobotu turnaj pokračuje dalšími zápasy a všechny můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.

Výsledky 1. kola The Masters:

K. Ratajski – G. Clemens 6:5
D. Chisnall – S. Bunting 6:0
R. Searle – M. King 6:1
R. Cross – B. Dolan 6:2
D. van den Bergh – I. White 6:1
J. Cullen – D. Gurney 6:2
D. van Duijvenbode – S. Whitlock 2:6
D. Petersen – L. Humphries 1:6

V sobotu čeká první zápas i mistra světa Petera Wrighta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události