Další sporty

Necítíme se s ní v šatně dobře, říkají parťačky transgender plavkyně

Necítíme se s ní v šatně dobře, říkají parťačky transgender plavkyně
Transgender plavkyně Lia Thomasová | Zdroj: Profimedia

Americká transgender plavkyně Lia Thomasová to ve svém týmu UPenn nemá vůbec jednoduché. Sice překonává jeden rekord za druhým, ale její parťačky si údajně stěžují, že se s ní v šatně necítí úplně komfortně.

Jedna z jejích kolegyň si údajně stěžovala trenérům, že se ona a spousta dalších necítí s Thomasovou v šatně úplně dobře. "Je to rozhodně nepříjemné, protože Lia má stále mužské části těla a stále ji přitahují ženy," prozradila jedna z parťaček. Thomasová prý dokonce přiznala, že stále randí se ženami.

"Více plavkyň to řešilo s trenéry, ale stále se s tím nic nedělá," pokračovala. "Bylo nám řečeno, že Liu ze šatny nemůžeme dostat. Prý se s tím nedá dělat nic, nemůžeme si vzít sólo šatnu," řekla dále.

"Je to poměrně frustrující, protože Liu vůbec nezajímá, jak se cítíme. Nás je v týmu 35 a musíme ji přijmout. I škola se pro ni snaží dělat vše a zajišťuje, aby měla to největší pohodlí. Na nás ostatní vůbec nemyslí," stěžovala si jedna z plavkyň.

Související obsah

​Dále také řekla, že si myslí, že si užívá to, jak se o ní všude mluví a píše. Ale podle jejích slov ovlivnila situace kolem Thomasové daleko víc samotný tým. Údajně se také její kolegyně bojí více promluvit, aby nebyly označeny za transfobní.

Otázka transgenderu se v plaveckých federacích řeší stále více a více. Nyní NCAA vše přehodila na USA Swimming a ta se účastí těchto sportovců bude v budoucnu zabývat. Již zmíněná plavkyně navrhla, aby se otevřela kategorie, kde by mohli závodit všichni.

V Argentině mají například první transgender moderátorku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události