Fotbal

Velká posila pro Bohemku. Přichází záložník se zkušenostmi z Bundesligy

Velká posila pro Bohemku. Přichází záložník se zkušenostmi z Bundesligy
Ondřej Petrák v dresu bundesligového Norimberku Zdroj: Profimedia.cz

Pražská Bohemka se těsně před startem jarní části Fortuna ligy dohodla na přestupu s velice zajímavou posilou. Do Ďolíčku míří devětadvacetiletý Ondřej Petrák, který si dokonce zahrál v nejvyšší německé soutěži.

Příchod Ondřeje Petráka oznámila Bohemka na svých sociální sítích i klubovém webu. "Jsem stoprocentně připravený nastoupit za Bohemku a maximálně jí na hřišti pomoct," pronesl pražský rodák pro web bohemians.cz.

Naposledy bývalý hráč pražské Slavie působil ve vedoucím celku slovenské ligy, ale ke konci podzimu skončil v béčku bratislavského Slovanu, a tak se rozhodl pro návrat domů. "Začal jsem cítit, že moje budoucnost ve Slovanu není dobrá. Skončil jsem v béčku, kde jsem dál trénoval a pravidelně hrál," promluvil o posledních měsících.

Související obsah

​Ondřej Petrák odešel v sezóně 2013/14 ze Slavie tehdy do bundesligového Norimberku, který ale ve stejné sezóně sestoupil do druhé Bundesligy. Do nejvyšší ligy se vrátil až v sezóně 2018/19 a tehdy český fotbalista naskočil do více jak poloviny duelů. 

Jeden rok strávil také v Drážďanech, které leží blízko českých hranic. Poslední dva roky strávil ve Slovanu a nyní se vrací do české ligy, a to po devíti letech. Petrák v Norimberku vstřelil tři branky a přidal čtyři asistence, v týmu odehrál více jak 130 duelů.

"Jsme rádi, že se přestup uskutečnil. Ondra se na působení v Bohemce těší. Vnímá ji jako tradiční klub, který nyní hraje i navzdory výsledkům atraktivní fotbal. Do Bohemky přichází s vizí vzájemné výpomoci, kdy je společným cílem co nejlepší umístění v ligové tabulce. Děkujeme Bohemce i Slovanu za vstřícné a profesionální jednání," komentoval přesun Filip Zíka z agentury GLOBAL SPORTS. 

V Bundeslize se aktuálně daří z českých hráčů nejvíce Patriku Schickovi: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události