Fotbal

České týmy letěly na přípravu za teplem. Překvapil je třicetiletý sníh

Pražská Bohemka, jihočeské Dynamo či královéhradečtí Votroci jsou aktuálně na zimním soustředění v turecké Antalyi. Místo přípravy v teplých krajinách je ale překvapil sníh, který v oblasti podle místních napadl po třiceti letech.

Zasněžená letní lehátka a místo písku na pláži sníh. Tak to není žádné sci-fi, ale aktuální situace, která potkala české fotbalové týmy v zahraničí. Nejvíce to pocítily České Budějovice a pražská Bohemka.

V rámci letní přípravy týmy odletěly na jih Turecka do prosluněné Antalye, ale v úterý ráno je tam překvapil sníh. "Dozvěděli jsme se, že v Beleku je sníh naprosto mimořádná událost. Údajně tu nesněžilo třicet let," pronesl tiskový mluvčí Dynama České Budějovice Aleš Strouha pro web TN.cz.

"Nejvíce nás překvapili kuchaři, kteří se v těch vysokých čepicích fotili u moře se sněhem," pokračoval tiskový mluvčí českobudějovického týmu. "Věřili jsme, že letíme za teplým počasím, ale když se odlet blížil, tak jsme tušili, že zas tak dobré počasí nebude," pokračoval Aleš Strouha.

Související obsah

O něco komplikovanější situaci měla pražská Bohemka. Ta měla nastoupit proti Karabachu, ale krátce před utkáním vydatně sněžilo, a tak byl duel přesunut na pozdější čas. O několik desítek minut později ale pražský klub oznámil, že se utkání neodehraje vůbec. 

"Není to žádná velká komplikace. V Antalyi nebyla velká kalamita jako v Istanbulu a do oběda byl sníh pryč. Už jsme dokonce i trénovali. Už jsme tady zažili soustavné děště, které tým nepustily z hotelu na několik dnů. Průběžně sledujeme počasí, takže jsme o všem věděli," popsal situaci pro web TN.cz tiskový mluvčí Bohemians Petr Koukal.

České Budějovice v Turecku stihly odehrát zápasy s polským Krakowem (prohra 2:4) a ruským Chimki (výhra 4:2). Fotbalisté Bohemians se utkali s Levski Sofia (remíza 1:1) a následně si poradili poměrem 3:1 s ázerbájdžánskou Gabalou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.