Hokej

Kane před debutem za Oilers: Je vtipné, když si lidé myslí, že naruším kabinu

Kane před debutem za Oilers: Je vtipné, když si lidé myslí, že naruším kabinu
Evander Kane na tiskové konferenci Zdroj: Profimedia.cz

V NHL nenajdete většího potížistu, než je Evander Kane. Třicetiletý rodák z Vancouveru dostává v nejlepší soutěži světa nejspíše poslední šanci. V dost možná největší výzvě své kariéry chce po boku Connora McDavida a Leona Draisaitla pozvednout tápající Edmonton a postoupit s ním do play-off.

Kauza ohledně rebela Kanea se táhne již od léta. Produktivní útočník měl zfalšovat protokoly o očkování, měl také problémy se svou manželkou a řešilo se i údajné vsázení na zápasy NHL. Kabina v San Jose jej mezi sebou již nechtěla a Kaneovi byla nakonec ukončena smlouva. 

Nakonec se zkušený útočník dohodl na smlouvě s Edmontonem, kterému má pomoci především v sekundární produktivitě. Celek táhne především McDavid a Draisaitl, ostatní hráči se moc aktivně do bodování týmu nezapojují. 

Kane bude debutovat na ledě Montrealu a dost možná si zahraje po boku Connora McDavida či Leona Draisaitla. "V NHL není křídelník, který by řekl, že se k těmto borcům nehodí," pronesl Kane. "Takže to pro mě bude snadné a přijde mi to vzrušující," dodal.

Související obsah

​"Považuji se za vůdce," řekl sebevědomě Kane. "Je legrační, jak si lidé myslí, že když přijdu do týmu, tak tam všechno naruším," pokračoval v upřímné zpovědi před utkáním s Montrealem juniorský mistr světa. "Myslím si, že to bude skvělé," dodal.

"Chtěl bych fanoušky přesvědčit, aby byli ohledně mé osoby otevření a dovolili mi dělat to, co umím nejlépe," vyburcoval příznivce kanadského celku Kane, který nasbíral v NHL již přes pět stovek bodů a zahrál si za celkem čtyři organizace. 

Hvězdným spoluhráčem Evandera Kanea je Connor McDavid. Podívejte se, jak vyškolil obranu Rangers:

TN,cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události