Dokázaly to. Krejčíková se Siniakovou opanovaly čtyřhru na Australian Open

Pořádné drama se šťastným koncem. Takový zápas připravily tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková českým fanouškům ve finále Australian Open. V něm se s Annou Danilinovou a její parťačkou Beatriz Haddadovou Maiaovou rvaly o každý míček i gem a zvítězily 2:1 na sety. Duel přitom musely otáčet, svou první sadu na turnaji totiž prohrály hned na úvod finálové bitvy. Nakonec se však český pár raduje z dalšího grandslamového titulu.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily do finále Australian Open bez ztráty jediného setu a proti dvojici Danilinová-Haddadová Maiaová byly favoritkami. Přestože si po velkém boji Češky dokázaly udržet servis a vyhrály první gem, v tom následujícím soupeřky vyrovnaly stav a poté zapsaly první brejk zápasu.

České tenistky tak musely ve zbytku sady dohánět ztrátu. Vyrovnat se jim povedlo v osmé hře, kdy Siniaková zahrála parádní forhendový return a Danilinová napálila míček pouze do sítě. Češky brejk potvrdily i svým vítězným servisem a otočily vývoj na 5:4.

I v dalším gemu, kdy měly protivnice podání, mohl český pár zvítězit, Siniaková ale poslala balón za stavu 30:40 do autu a bylo znovu vyrovnáno. Pak přišly dva brejky, nejprve se dostaly do trháku Danilinová a Haddadová Maiaová, Češky ale nechtěly dát první set jen tak a opět srovnaly. Nakonec však padly 7:6 a zaznamenaly v Melbourne první prohranou sadu.

Už v první hře druhého setu české tenistky prolomily servis soupeřek a ujaly se vedení, které potvrdily i svým vítězným podáním. Svůj jediný brejk si Krejčíková se Siniakovou střežily až do konce sady, kterou vyhrály 6:4.

​O vítězkách tak musel rozhodnout závěrečný třetí set. Svá podání si obě dvojice držely do stavu 2:2, pak vystrčily drápky české lvice a zaznamenaly první brejk třetí sady. Za stavu 4:2 přišel další brejk a Češky šly do trháku. Na podání se poté postavila Kateřina Siniaková, která mohla doservírovat duel do vítězného konce.

Při prvním míči soupeřky vytloukly Krejčíkovou na síti, při druhém pak Siniaková chybovala bekhendem do sítě. Pár Danilinová-Haddadová Maiaová si tak vypracoval dva brejkboly a nakonec snížil na 5:3. Uhrál si i své podání a za stavu 5:4 vyrazila na podání Barbora Krejčíková.

V nervydrásajícím gemu si Češky vypracovaly za stavu 40:30 mečbol, který následně proměnila vysokým forhendem Barbora Krejčíková a český pár mohl slavit.