Hokej

Brankářská výměna v extralize, Karlovy Vary získaly českého reprezentanta

Brankářská výměna v extralize, Karlovy Vary získaly českého reprezentanta
Štěpán Lukeš v reprezentačním dresu | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Den před uzavřením přestupového trhu v české extralize přišla výměna mezi Mountfieldem a Energií. Filip Novotný, kterému se v minulém ročníku povedlo skórovat, odchází do Hradce Králové pomoci směrem do play-off. Energie zase získala Štěpána Lukeše, který to letos dotáhl až do reprezentace.

V posledních zápasech vytlačil Štěpána Lukeše z branky Fin Henri Kiviaho, a tak musel kadaňský rodák chytat v Chance lize za Kolín, aby měl záposové tempo. Nyní se královehradecký celek rozhodl pro zkušenost do branky a vybral si Novotného. 

Generální manažer Aleš Kmoníček na klubovém webu zmiňuje, že se Štěpán Lukeš již dříve dohodl s jiným extraligovým týmem na smlouvě, což jej výrazně zklamalo. "Musím přiznat, že jsem z tohoto jednání a chování velmi zklamaný," řekl pro mountfieldhk.cz

"Je před námi rozhodující část sezóny a domníváme se, že je lepší mít v týmu hráče, kteří chtějí hrát za náš klub a jsou schopni se maximálně koncentrovat na svůj výkon. Filip patří k nejzkušenějším brankářům v extralize, v Karlových Varech chytá již několik let výborně a projevil zájem být součástí naší organizace a pomoci k co nejlepšímu umístění v právě probíhající sezóně. Na jeho příchodu jsme se v rámci sportovního vedení jednomyslně shodli," pronesl Kmoníček.

Související obsah

Juniorský mistr extraligy Štěpán Lukeš začal s extraligou v Chomutově, kde vyhrál i zmiňovaný juniorský titul. Od sezóny 2019/20 působil v Hradci Králové, kde odchytal celkem 49 zápasů a v letošní sezóně se dokonce dostal do národního týmu.

​Filip Novotný působí v Energii v posledních pěti sezónach a v minulém ročníku se mu dokonce povedlo skórovat na ledě Mladé Boleslavi. Letos odchytal 31 utkání, ve kterých zaznamenal více jak 91% zákroků. Další přidá v dresu Mountfieldu.

V extralize ještě vloni chytal Karel Vejmelka, jenž nyní chytil šanci v NHL za pačesy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události