šipky

Překvapení na Masters. Při premiérové účasti ve finále triumfoval Cullen

Neděle patřila také finále šipkařskému Masters, kde se urodila překvapení. Ve čtvrtfinále vypadla například světová jednička Gerwyn Price, aktuální mistr světa Peter Wright či legendární Michael van Gerwen. O titul si to nakonec rozdala dvojice Dave Chisnall a Joe Cullen, úspěšnější nakonec byl při premiérové účasti ve finále Joe Cullen.

V prvním semifinále se představil vítěz posledního ročníku Premier League Jonny Clayton, kterého čekal Dave Chisnall. Favoritem i dle sázkových kanceláří byl Velšan, který dokonce hned v prvním legu brejknul svého soupeře. 

Pak se podobná věc stala Chisnallovi a bylo to 2:2. Vyrovnaný stav a držení servisu se dlouho dodržoval, ale vše se změnilo ve dvanáctém legu. Clayton dvakrát ztratil podání a zde se chleba lámal. Chisnall vyhrál 11:6 a postoupil do finále. 

Související obsah

​Ve druhém semifinále se proti sobě postavili Portugalec de Sousa a domácí Joe Cullen. Hned prvních devět legů si oba šipkaři pohlídali servis a vypadalo to na hodně vyrovnaný duel. Poté ale začal festival brejků a vše se změnilo. 

De Sousa ztratil hned čtyři podání v řadě, naopak Cullen byl o něco poctivější a lepší v zavírání a dostal se do dost výrazného vedení. Nakonec se mu povedlo vyhrát 11:8 a postoupit tak do finále, které se konalo hned vzápětí. 

Chisnall nastupoval do svého druhé finále v Masters, Cullen tam byl úplně poprvé. První brejk přišel za stavu 3:2 pro Cullen, který se tak dostal do vedení o dva legy. Následně si pevně držel servis a stále vedl o dva až tři legy a byl blízko k titulu. 

Související obsah

Chisnall zabral na poslední chvíli a zápas výrazně zdramatizoval. Snížil totiž brejkem již na 9:10 a podával na vyrovnání zápasu, který by tak šel do rozhodujícího legu. Joe Cullen ale ukázal svou formu a dokázal předvést další brejk a vyhrát tak své první Masters v kariéře.​

Finále Masters:

Dave Chisnall – Joe Cullen 9:11

Ve čtvrtfinále vypadlo hned několik favoritů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události