Hokej

Radek Duda mění dres. Místo záchrany se porve o titul a postup do extraligy

Radek Duda mění dres. Místo záchrany se porve o titul a postup do extraligy
Hokejista Radek Duda | Zdroj: profimedia.cz

I ve svých 43 letech má hokejista Radek Duda stále ty nejvyšší ambice. Z Benátek nad Jizerou, které jsou silně ohroženy sestupem, přestupuje do Vsetína. Ten je jedním z hlavních aspirantů na postup do extraligy.

Duda v letošní sezoně nastoupil za Benátky v Chance lize do 15 zápasů, ve kterých si připsal sedm gólů a šest asistencí. Nyní dostane možnost vylepšovat si svá čísla ve Vsetíně. "Radek je zkušený hráč. Cítíme z něj odhodlání porvat se o týmový úspěch v sezoně, kdy osobní statistiky jdou stranou. Věříme, že svými zkušenostmi mužstvu pomůže na ledě i v kabině," řekl jednatel klubu Daniel Tobola. 

Radek Duda má za sebou úspěšnou kariéru. Dlouho patřil mezi nejproduktivnější hráče extraligy a zahrál si i v zahraničí, kde oblékal dres německého Freiburgu nebo švýcarského Lustenau. Poté si dal od hokeje na rok v pauzu, ale na začátku této sezony se ke svému milovanému sportu opět vrátil. 

Související obsah

Nyní ho místo boje o sestup, ve kterém jsou Benátky na 15. místě namočené až po uši, čeká bitva o titul a postup do extraligy. Vsetín je aktuálně třetí a v nadcházejícím play-off, které jej téměř jistě nemine, bude patřit mezi největší favority společně s Litoměřicemi a Třebíčí. 

Bývalého hokejistu Patrika Eliáše vyšetřovala policie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události