Další sporty

Češi poznávají olympijské stadiony. Fernstädtová pózuje s jamajským bobem

Češi poznávají olympijské stadiony. Fernstädtová pózuje s jamajským bobem
Český ženský biatlonový tým Zdroj: Instagram @olympijskytym

Čeští sportovci jsou už několik dní v Pekingu a připravují se na začátek olympiády. Někteří z nich už plní sociální sítě svými příspěvky, aby fanouškům přiblížili, jak to v olympijské vesnici a na stadionech vypadá. Hodně aktivní jsou v tomto biatlonisté a svou památeční fotografií s jamajským bobem se pochlubila i skeletonistka Anna Fernstädtová.

Českým biatlonistům začíná olympijský program v pondělí 7. února, ale na svůj první start se pochopitelně připravují už nyní. A díky sociálním sítím se můžeme dozvědět více o tom, jak jim to jde nebo jaké budou mít během závodu na startu podmínky. 

Příspěvek českého olympijského týmu z biatlonové trati Zdroj: Instagram @olympijskytym

​Fanoušci se mohou podívat i do zázemí, kde se připravují lyže.

Zázemí biatlonového stadionu Zdroj: Instagram @olympijskytym

​Svými fotkami z trati se pochlubila i biatlonistka Jessica Jislová, pro kterou to budou druhé olympijské hry v kariéře. Na těch minulých v jihokorejském Pchjongčchangu se nejlépe umístila na 23. místě, což se jí povedlo ve sprintu i stíhacím závodě. 

Nejsou to ale pouze biatlonisté, kteří se se svými příznivci dělí o fotografie a videodokumentaci z Pekingu. Další sportovkyní je třeba skeletonistka Anna Fernstädtová, která se vyfotila s jamajskými bobisty a také ukázala, jak to vypadá v olympijské vesnici. 

Další v pořadí je Nikola Zdráhalová, která zase ukázala rychlobruslařský stadion. 

Rychlobruslařský stadion očima Nikoly Zdráhalové Zdroj: instagram @nikyzdrahalova

Svoji trať mohl vyzkoušet i bobista Dominik Dvořák, když se po ní svezl bez svého dopravního prostředku. 

https://www.instagram.com/p/CZZ6U54lOw1/

Související obsah

Ačkoliv olympijské hry oficiálně začínají až 4. února, někteří čeští sportovci se postaví na start dříve. Například čeští curleři Tomáš Paul a Zuzana Paulová odehrají svůj zápas proti Norsku už v úterý. O den později zase nastoupí hokejistky proti Číně a v kvalifikaci se představí skikrosařky Diana Cholenská a Nikol Kučerová. 

Češi v Pekingu mají největší bublinu v historii. Jídlo jim servírují roboti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události