Fotbal

UEFA hrozila žalobou malé restauraci, důvodem byla pizza se žampiony

UEFA hrozila žalobou malé restauraci, důvodem byla pizza se žampiony
Logo UEFA Zdroj: Profimedia

Skoro to vypadá, že právní oddělení Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) nemá co na práci. Malé pizzerii v německém Giessenu hrozila žaloba za porušení licenčních práv. A důvod? Název její žampionové pizzy.

Restaurace Pizza Wolke má ve svém sortimentu pizzu, která fotbalové unii vadí víc než Italům proklínaný ananas. Na vině je pizza se žampiony, kterou restaurace nazvala “Champignons League" tedy "Žampionová liga", čímž prý porušuje vlastnická práva.

Právníci UEFA tvrdí, že zvolené pojmenování, které připomíná název nejslavnější pohárové soutěže na světě Champions League (Liga mistrů), porušuje licenční právo. Proti pizzerii tak zahájila právní kroky.

“Pizza vs. UEFA, ať žije Champi(G)nons League. Je to pocta, zvláště pro mě jako fotbalového fanouška. Navíc reklama od UEFA, to jako vážně?“ stojí ve dva dny starém příspěvku na profilu restaurace, kde je zveřejněn dopis od právníků UEFA.

Po několika dnech, kdy úsměvná kauza plnila titulky německých i evropských médií, si snad majitel restaurace může oddychnout. V úterý 1. února k večeru zveřejnil na instagramu emailovou komunikaci s UEFA, kde stojí:

Související obsah

“Očividně, někteří lidé si z této záležitosti udělali denní chléb. UEFA bere ochranu svého vlastnictví velmi vážně, ale v tomto případě to vypadá, že náš místní zástupce jednal moc ukvapeně. UEFA Champions League dokáže s klidným srdcem existovat vedle této chutně znějící pizzy.“

Pizza byla tématem i jedné z epizod pořadu Masterchef. Co myslíte, preferovali letošní soutěžící pizzu s ananasem nebo bez?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události