Fotbal

Greenwood byl po údajném zbití a znásilnění přítelkyně propuštěn z vazby

Greenwood byl po údajném zbití a znásilnění přítelkyně propuštěn z vazby
Mason Greenwood z Manchesteru United | Zdroj: Profimedia.cz

Anglický fotbalista Mason Greenwood byl na kauci propuštěn z vazby. Zatčen byl v neděli manchesterskou policií pro podezření ze znásilnění a napadení své přítelkyně Harriet Robsonové.

Policie ve středu vydala prohlášení, ve kterém píše: "20letý muž, který byl zatčený v neděli 30. ledna pro podezření ze znásilnění a napadení ženy, byl propuštěn na kauci a bude se čekat na další vyšetřování."

Co teď s Greenwoodem bude, zatím není jisté. Manchester United se totiž od mladého útočníka distancoval a vedení řeklo, že až do odvolání nebude nastupovat k zápasům a nesmí s týmem ani trénovat.

Související obsah

​Klub v úterý navíc vydal nové prohlášení: "Manchester United znovu důrazně odsuzuje násilí jakéhokoliv druhu. Jak bylo sděleno dříve, Mason Greenwood nebude s týmem až do odvolání hrát ani trénovat." Mladý anglický fotbalista má s klubem smlouvu až do roku 2025.

Celý případ vyšel najevo právě 30. ledna, kdy Robsonová sdílela na svých sociálních sítě fotografie a videa, na kterých je od krve a má několik modřin. Řekla, že její přítel ji nutil k sexu a fyzicky ji napadl. Ještě ten večer byl Greenwood zadržen.

Na zápas v dresu Red Devils si bude muset Greenwood nějaký čas počkat. V FA Cupu si Manchester United naposledy poradil s Aston Villou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události