Fotbal

S Greenwoodem rozvázalo smlouvu několik firem. Mizí i z počítačových her

S Greenwoodem rozvázalo smlouvu několik firem. Mizí i z počítačových her
Zdroj: Profimedia

Mason Greenwood byl minulý týden obviněn ze znásilnění a zbití své přítelkyně. Následně byl zadržen policií, ale po složení kauce je zpět na svobodě. Nicméně přibývají mu další starosti. Několik firem s ním rozvázalo smlouvu a mizí také z počítačových her.

Mladý anglický fotbalista už zmizel z hry Pro Evolution Soccer, odkud ho stáhla firma Konami. Právě tato firma je jedním z hlavních partnerů United. Síly oba subjekty spojily v roce 2019. Nicméně Greenwood bude ve hře chybět až do odvolání.

"Ve světle vážných obvinění vznesených proti Masonu Greenwoodovi bude hráč až do odvolání odstraněn z našich fotbalových titulů," stojí v prohlášení firmy Konami. "Odsuzujeme násilí jakéhokoliv druhu. Jelikož stále probíhá policejní vyšetřování, nebudeme se k tomu více vyjadřovat," píše se dále.

Související obsah

​Ke stejnému kroku sáhla také společnost EA Sports, která 20letého fotbalistu vyřadí z hry FIFA. Opustit by mohl také populární Football Manager, ale zástupci tvůrce hry Sports Interactive se ještě nerozhodli. Individuální smlouvu s Greenwoodem rozvázala také společnost Nike.

Greenwood byl obviněn v neděli, kdy jeho přítelkyně Harriet Robsonová zveřejnila na sociálních sítích, jak je zmlácená a má také obličej od krve. Ještě tentýž den policie Greenwooda zatkla, ale ve středu byla zaplacena kauce a hráč Manchesteru United byl propuštěn. Vyšetřování ale stále probíhá. Red Devils se od hráče distancovali a až do odvolání nesmí hrát zápasy a nesmí ani trénovat.

Právě United si v posledním zápase v FA Cupu poradili s Aston Villou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události