Třinec počtvrté v sezoně porazil Spartu. Překvapivě uspěl Zlín

Radost třineckých hokejistů Zdroj: Profimedia/MAFRA

Hokejisté Třince nadále vévodí Tipsport extralize. Ve 49. kole si poradili s pražskou Spartou 4:1 a navýšili náskok na druhý Hradec Králové na sedm bodů. Ten až po nájezdech uspěl v Karlových Varech. Překvapivě vyhrál na domácím ledě Zlín, který porazil Vítkovice 4:1. Počtvrté v řadě zvítězily České Budějovice, které vyhrály v Olomouci po prodloužení.

Třinec o svém vítězství nad Spartou rozhodl během druhé třetiny, během které odskočil do vedení 3:0 a vypracoval si tak klíčový náskok. Hosté sice snížili, ale nakonec padli 1:4. Oceláři tak neztratili se Spartou v celé sezoně ani bod.

Druhý Mountfield zajížděl do Karlových Varů a byl to pikantní zápas pro oba gólmany. Ještě před pěti dny chytal Lukeš za Východočechy a Novotný za Energii. Role se ale nyní otočily. Nakonec zvítězil Hradec Králové 4:3 po samostatných nájezdech a na Třinec ztrácí sedm bodů.

​Překvapivé tři body slaví Zlín, který doma zdolal Vítkovice 4:1 a Kladnu se přiblížil už na 12 bodů. To na domácím ledě nestačilo na Liberec v poměru 1:3. Tři góly dostala také Mladá Boleslav. Navíc ani jednou proti Plzni neskórovala a prohrála 0:3.

V dobré formě pokračuje českobudějovický Motor, který zapsal už čtvrté vítězství v řadě. Tentokrát uspěl na ledě Olomouce 4:3 po prodloužení a drží se na pátém místě. V zápase navíc prohrával 1:3.

Páteční výsledky Tipsport extraligy:

Třinec –⁠ Sparta Praha 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. O. Kovařčík (A. Nestrašil, M. Doudera), 35. D. Krenželok (O. Kovařčík, Teper), 38. P. Vrána, 53. Martin Růžička (A. Nestrašil, Marcinko) – 44. Matuškin (E. Thorell).

Karlovy Vary –⁠ Mountfield HK 3:4 náj. (1:0, 0:2, 2:1 –⁠ 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Hladonik (O. Beránek, Dlapa), 49. Černoch (Vondráček), 56. Flek (Plutnar) – 33. Lalancette (Jergl), 33. F. Pavlík (Cingel), 60. Oksanen (Lalancette, F. Pavlík), rozh. náj. Cingel.

Mladá Boleslav –⁠ Plzeň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Malát (J. Holý, G. Thorell), 34. Schleiss, 51. Schleiss (Budík, Kodýtek).

Zlín – Vítkovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Makarenko (Ferenc, Suhrada), 27. Claireaux (Gazda, Honejsek), 36. O. Němec (Claireaux, Mallet), 53. Hejcman (Suhrada, O. Němec) – 34. Lakatoš (Marosz).

Kladno – Liberec 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Zikmund (Pytlík) – 23. J. Šír (J. Šedivý), 24. M. Zachar (Ordoš, M. Ivan), 32. Klapka (Melancon, M. Ivan).

Olomouc – České Budějovice 3:4 pr. (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Navrátil (J. Káňa, Ondrušek), 22. J. Knotek (J. Doktor, Nahodil), 33. Olesz (Ondrušek, P. Kolouch) – 3. Pech (Šenkeřík), 38. Bučko (Koláček, J. Ondráček), 45. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 65. Štencel (Pech).

Sparta si letos měla zahrát na Spengler Cupu, ale kvůli epidemii koronaviru byl slavný turnaj zrušen: