První únorový víkend patřil v anglickém fotbalu především FA Cupu. West Ham se s Alexem Králem v základní sestavě představil na hřišti šestiligového Kidderminsteru, ale tam až do nastavení ostudně prohrával 0:1. Kladiváře spasil Declan Rice, v prodloužení skóroval Jarrod Bowen. Po trápení postupuje i Chelsea, Citizens překvapení nepřipustili.
Alex Král v londýnském West Hamu zatím pořádně strádá a na trávník se téměř nepodívá. Proti Kidderminsteru měl šanci ukázat, co v něm je. Jeho celek se ale moc nepředvedl a po necelých 20 minutách na hřišti Harriers prohrával 0:1.
Hosté byli na míči mnohem aktivnější, ale nemohli se dostat do velké šance, aby duel vyrovnali. Nakonec se to povedlo Declanu Riceovi v první minutě nastavení, a tak se šlo do prodloužení. Tam tým okolo Tomáše Součka nakonec skóroval opět v nastavení, Kladiváře do dalšího kola poslal Jarrod Bowen.
Také Chelsea se ve svém zápase s Plymouthem pořádně natrápila. Právě hosté šli do vedení, kdy se již v osmé minutě hlavou prosadil Gillesphey. The Blues poté dost tlačili a hned třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Do konce poločasu vyrovnal obránce Azpilicueta.
Ve druhém poločase měli domácí několik šancí, ale nikdo z hráčů včetně Lukaka neskóroval, a tak se šlo taktéž do prodloužení. Skóre se měnilo až v nastavení, kdy rozhodl o vítězství Chelsea jiný obránce – Marcos Alonso.
Manchester City sice na domácí půdě brzy prohrával s druholigovým Fulhamem, ale velice brzy srovnal a otočil. Nakonec si tým Josepa Guardioly připsal výhru 4:1. Úspěšnou premiéru má za sebou Frank Lampard, jeho Everton přejel Brentford také 4:1. Postoupil i Tottenham, za který se dvakrát trefil spící střelec Harry Kane.
Výsledky FA Cupu týmů z Premier League:
Chelsea FC – Plymouth Argyle FC 2:1pp. (1:1)
Branky: 41. Azpilicueta, 105+2. Alonso – 8. Gillesphey
Kidderminster Harriers – West Ham United 1:2pp. (1:0)
Branky: 19. Penny – 90+1. Rice, 120+1. Bowen
Crystal Palace FC – Hartlepool United 2:0 (2:0)
Branky: 4. Guéhi, 22. Olise
Southampton FC – Coventry City FC 16:00
Everton FC – Brentford FC 4:1 (1:0)
Branky: 32. Mina, 48. Richarlison, 62. Holgate, 90+1. Townsend – 55. Toney (pen.)
Manchester City – Fulham FC 4:1 (2:1)
Branky: 6. Gündoğan, 13. Stones, 53. Mahrez (pen.), 57. Mahrez – 4. Carvalho
Wolverhampton Wanderers – Norwich City 0:1 (0:1)
Branky: 45+1. McLean
Tottenham Hotspur – Brighton & Hove Albion FC 3:1 (2:0)
Branky: 13. Kane, 24. March (vla.), 66. Kane – 63. Bissouma
Podívejte se na sestřih utkání Chelsea FC – Plymouth Argyle: