Turnaj Six Nations zahájen. Irové na úvod rozdrtili obhájce titulu 29:7

Zatímco v Číně probíhají zimní olympijské hry, na britských ostrovech započal šestitýdenní ragbyový svátek Six Nations. Prestižní turnaj šesti národů odstartoval zápas Irska proti Walesu. Irové na domácí půdě roznesli obhájce titulu 29:7.

Irové přivítali draky z Walesu na zaplněném Aviva stadionu v Dublinu. A hned na úvod měli domácí fanoušci důvod k oslavám. Irové se první akcí dostali až k hranici pětkoviště. Útočník Bundee Aki si počkal na křídle, kam dostal dlouhý přehoz, a nikým nebráněný položil první body. Sexton kopem potvrdil za dva body.

V první půli se Sexton z trestného kopu trefil znovu a Irové šli do kabin s vedením 10:0. Hned po přestávce udeřili znovu, míč do brankoviště donesl Andrew Conway. Ve 48. minutě se nebezpečnou skládkou provinil Josh Adams, a inkasoval tak desetiminutový trest. Irové výhodu rychle využili další pětkou, opět bodoval Conway.

Hru Walesu podrážely vlastní chyby. V 60. minutě při skládce ztratili míč a Irové chybu znovu potrestali. Dvěma rychlými přihrávkami se míč dostal k útočníkovi Ringroseovi a ten individuální akcí přes půlku hřiště položil již čtvrtou irskou pětku, čímž zajistil bonusový bod do tabulky. Čest Velšanů zachránil rváč Taine Basham, který zachytil přihrávku Irů a mezerou v obraně doběhl pro jedinou pětku hostů.

Po prvním zápase následuje druhý, a to Anglie vs. Skotsko. Poslední zápas prvního kola letošního turnaje Six Nations, ve kterém se střetne Francie s Itálií, se odehraje v neděli. Od 19:00 můžete utkání sledovat na stanici Nova Sport 2 a portálu Voyo.