Bayern Mnichov v přestřelce srazil Lipsko, ligu vede opět o devět bodů

Sobotní program německé Bundesligy nabídl hned šest duelů a největším trhákem byl souboj mezi Bayernem Mnichov a Lipskem, které nakonec skončilo výhrou domácích 3:2. V odpoledních hodinách zaznamenaly důležité výhry například týmy Augsburg či Kolín nad Rýnem. Naopak Mönchengladbach nadále strádá.

Bayern začal tradičně velice aktivně a již po dvanácti minutách se dostal do vedení. Thomas Müller se totiž dostal ve vápně k dorážce a poslal svůj celek do jednobrankového vedení. Dvakrát mohlo odpovědět Lipsko, ale ani jeden pokus neskončil za zády Neuera.

Vyrovnáno bylo před půlhodinou, kdy se po odrazech a z úhlu prosadil André Silva. Zanedlouho domácí opět vedli, ale nyní radost přerušil VAR. Před druhým gólem Thomase Müllera jasně fauloval Robert Lewandowski. Polský kanonýr ale nemusel smutnit. Minutu před koncem poločasu skóroval a Bayern opět vedl.

Hned na startu druhého poločasu opět vyrovnal Nkunku, který utekl obraně a Neuerovi nedal v souboji jeden na jednoho šanci. I potřetí šel ale Mnichov do vedení, nyní si dal nešťastný vlastenec Joško Gvardiol. Oba celky měly v závěru ještě nějaké šance, ale další branka nepřišla, a tak Bayern vyhrál 3:2.

Augsburgu se v letošní sezóně moc nedaří a lokální rival Bayernu Mnichov se potácí na sestupových příčkách. To změnil proti Unionu Berlín, který porazil 2:0. Naopak se trápí Gladbach, který opět nezvítězil a je také velice blízko sestupovému pásmu.

Kolín nad Rýnem si v souboji sedmého s pátým poradil s Freiburgem a přiblížil se evropským pohárům pro příští sezónu. Mohuč si pak poradila s trápícím se Hoffenheimem a Frankurt zvládl přestřelku na hřišti předposledního Stuttgartu.