Box

Boxerský duel Jakuba Štáfka s Gáborem Borárosem oficiálně zrušen

Jakub Štáfek a Gábor Boraros
Jakub Štáfek a Gábor Boraros Zdroj: kolaž tn.cz / profimedia

Boxerský souboj mezi hercem, režisérem a sportovcem Jakubem Štáfkem a profesionálním MMA zápasníkem Gáborem Borárosem je zrušen. Zvěsti v neděli oficiálně potvrdila organizace OKTAGONMMA. Důvodem jsou pracovní povinnosti prvního jmenovaného bojovníka.

Po úspěšném boxerském duelu i MMA debutu měl Jakub Štáfek v květnu otestovat své dovednosti proti hvězdě domácí bojové scény Gáboru Borárosovi, který se představil také v reality show Survivor. Duel mezi provazy je však zrušen.

"Z pracovních důvodů bohužel Jakub Štáfek nemůže 21. 5. nastoupit do zápasu v boxu s Gáborem v pražské O2 aréně," potvrdila organizace zvěsti, které již nějakou dobu kolovaly internetem.

Důvodem jsou prý Štáfkovy pracovní povinnosti, které nelze skloubit s plnohodnotnou boxerskou přípravou. "Kvůli pandemii jsme museli několikrát přesunout termín, bohužel, Kubovi to i přes poctivou přípravu termínově – vzhledem k jeho vlastním projektům, natáčení filmu a pracovním závazkům – nevychází," stojí na profilu OKTAGONMMA.

Organizace nyní pro Borárose hledá náhradu a nastínila i scénář, že se zápas může odehrát v budoucnu. Naposledy se "Bestie" představila na galavečeru Fight Night Challenge, kde v boxerském duelu porazila slovenského rapera Patrika Vrbovského, vystupujícího pod přezdívkou Rytmus.

Související obsah

Štáfek, který se bojovým sportům věnuje již několik let a přípravě na nadcházející duel obětoval mnoho svých aktivit, fanouškům vše vysvětlil ve stories na instagramu: "Těch důvodů je samozřejmě několik, ale kdybych to měl nějakým způsobem shrnout, tak ten květen je pro mě z časových důvodů úplně nereálný. Připravoval jsem se na zápas, který měl být v listopadu. Následně se to odložilo na únor. Tomu jsem přizpůsobil své veškeré aktivity a ten květen prostě nedávám."

"Na mě se od března žene spousta práce, kterou už nechci odmítat, protože jsem toho už odmítl hodně kvůli tomu, abych se mohl plně soustředit na bojové sporty a v tuto chvíli už to dělat nechci. Jdeme konečně 14. 4. do kina s filmem Vyšehrad… Nechci sedět zadkem na více židlích, takže i z toho důvodu, ale těch důvodů je víc," pokračoval Štáfek, který trénuje pod dohledem Filipa Miňovského.

Jakub Štáfek absolvoval boxerský debut v roce 2019 v pražské Lucerně. Podívejte se na jeho první kolo v profi-ringu:​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události