Hokej

Bídná sezóna Zlína pokračuje. Berani se zapsali negativním rekordem do historie

Bídná sezóna Zlína pokračuje. Berani se zapsali negativním rekordem do historie
Hokejisté PSG Zlín | Zdroj: Profimedia.cz

Zlínští Berani se jen těžce zachrání v české Tipsport extralize, ale v posledních zápasech přesto podávali velice kvalitní výkony. Proti Mountfieldu ale na poslední výkony nenavázali, a navíc se negativním písmem zapsali do historických tabulek, protože na půdě Hradce Králové vystřelili pouze sedmkrát na branku.

Proti rozjetému a skvěle hrajícímu Hradci Králové musel jít do branky Michal Kořének, který letos chytá až ve třetí nejvyšší lize za Hodonín. Mimo hru byl totiž Libor Kašík i Daniel Huf. Očekával se tedy velký kolotoč, ale jednadvacetiletý brankář nakonec inkasoval pouze čtyřikrát a debaklu se tak Berani vyhnuli. 

Nepovedlo se jim ovšem zamezit ostudnému zápisu do historických tabulek extraligy. Během celého utkání totiž svěřenci Luboše Jenáčka vystřelili na branku pouze sedmkrát, což je rekord české nejvyšší soutěže. V první třetině přišlo na branku Filipa Novotného celkem šest střel, ve druhé jedna a v poslední si novic v sestavě Mountfieldu na puk nesáhl. 

První střela na branku v prostřední části přišla až po osmnácti minutách, což byl nakonec poslední pokus, jenž se do prostoru tří tyčí v utkání dostal. Aktuální negativní rekord celé soutěže byl deset střel, které zaznamenala hned trojice klubů. Slavia v roce 2011, Karlovy Vary a Plzeň o pět let později. Nikdy se ale tým nedostal pod deset střeleckých pokusů. 

Související obsah

​Zlín je na posledním místě se ztrátou dvanácti bodů na předposlední Kladno, které jde aktuálně do baráže s vítězem první ligy. Do konce soutěže zbývá ještě jedenáct utkání, takže ve hře je stále 33 bodů a šance na udržení jsou pro Berany stále reálné, ale rovnají se spíše teoretické rovině. Tým ze stadionu Luďka Čajky působí v nejvyšší soutěži od roku 1993, v letech 2004 a 2014 vyhrál domácí titul.

Hodně se řešila i kauza ohledně partnerky týmové jedničky Libora Kašíka. Ta na instagram dala obnažené fotky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události