ZOH Peking 2022

Je rozhodnuto. Kapitánem hokejistů na ZOH bude Roman Červenka

Je rozhodnuto. Kapitánem hokejistů na ZOH bude Roman Červenka
Hokejový reprezentant Roman Červenka. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace má jasno, kdo bude jejím kapitánem. "Céčko" bude mít na dresu zkušený útočník Roman Červenka. Jako jeho asistenti byli zvoleni David Krejčí a Jakub Jeřábek.

Zástupci českého národního týmu oznámili, kdo bude kapitánem hokejové reprezentace v bitvách na olympijském turnaji. Byl zvolen ostřílený útočník Roman Červenka, který si zahraje už na čtvrtých hrách. Funkci asistentů pak budou plnit David Krejčí a Jakub Jeřábek. 

"Jsou to zkušení kluci. Proto jsme se rozhodli takhle," uvedl k rozhodnutí pro hokej.cz asistent hlavního trenéra Martin Straka. "Ví, kdy je ten čas, kdy k tomu má něco povědět. O to se nebojím. Není to o tom, pořád tam něco povídat, ale vystihnout správný moment, kdy se má mluvit. A to Červus ví. To samé i Keba a Krejča. Stejně tak třeba i Honza Kovář," pokračoval.  

Související obsah

"Někdy se to dělá tak, že si ho určí sami hráči. Ale my jsme se takhle chtěli s Filipem rozhodnout. Konečné slovo měl Filip a myslím, že to rozhodl správně," doplnil ještě Straka, proč kapitána neurčili sami hráči.

Červenka se může pyšnit bohatou reprezentační kariérou. Dres národního týmu sice oblékne téměř po čtyřech letech, předtím v něm ale zářil. Je majitelem zlata z MS 2010 a bronzu ze světového šampionátu 2011. Na olympijské hry se vydal už počtvrté. Nechyběl ve Vancouveru, kde se turnaje pod pěti kruhy účastnil poprvé, a poté si zahrál také v Soči a Pchjongčchangu. 

Momentálně působí už třetí sezonu ve švýcarském Rapperswilu a vládne statistikám tamní ligy. Ze 43 zápasů vytěžil 55 kanadských bodů. 

Před odletem do Pekingu některé české hráče skolil covid-19:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události