Fotbal

Třetí poločas: Slavia je teď honicí pes, řekl Vízek. Hadamczik chválil hokejistky

Hosty dnešního pořadu Třetí poločas byl Ladislav Vízek, který otevřeně promluvil o zaváhání pražských S na začátku jarní části sezony fotbalové Fortuna ligy. "Pro mě to nebylo překvapení, byla to bomba," uvedl. Zkušený hokejový trenér Alois Hadamczik zase okomentoval start českých hokejistek na olympijských hrách, které prozatím postoupily do čtvrtfinále. "Klobouk dolů," chválil.

Pořad Třetí poločas tradičně nabídl rozhovory se zajímavými hosty. Bývalý hráč Ladislav Vízek se rozpovídal o prvním kole jarní části Fortuna ligy, které přineslo velké překvapení. Pražská Slavia totiž překvapivě klopýtla s poslední Karvinou. 

"Pro mě to nebylo překvapení. Pro mě to byla úděsná bomba. Prohrát první s posledním, budiž. Padesát devět zápasů Slavia neprohrála, Karviná nevyhrála ještě ani jeden zápas v lize. A najednou první otevírací zápas jara a takovýhle. Je to úžasná vzpruha pro honící psy. Pro Plzeň, pro Spartu, pro další, kteří vidí, že se možná i ve Slavii něco děje," zamyslel se Vízek. 

Sešívaní se mu v utkání herně nelíbili. A prozradil také proč. "Mně se Slavia nelíbila. Hrála upracovaně, nedostávala se do šancí. V pozápasovém rozhovoru hráč Karviné dokonce řekl, že vyhráli zaslouženě. To jsem se musel úplně smát. Dostával je z toho Kuchta. A Kuchta je pryč. Další žolík, který je z toho dost dostával, byl Stanciu, kterého pustili. Nevím, jestli to měli zapotřebí," zmínil hráče, kteří v zimní přestávce klub opustili. 

Zároveň dodal, že liga teď bude atraktivnější kvůli slávistickému zaváhání atraktivnější. "Plzeň to nabije. Sparta měla daleko těžší zápas než Slavia doma. Myslím, že byla ráda, že ubojovala bod. Teď je honící pes Slavia," řekl olympijský vítěz z roku 1980.

Související obsah

"Je to velká reklama. Klobouk dolů před holkama", chválil trenér Alois Hadamczik

Český hokejový trenér Alois Hadamczik okomentoval vystoupení českých hokejistek na olympijských hrách v Pekingu. I když přiznal, že není expert na ženský hokej, výkony české reprezentace se mu zatím zamlouvají. "Je to velká reklama České republiky a dá se na to koukat. Přibližuje se to hodně mužskému hokeji. Klobouk dolů před holkama," rozplýval se.

Hokejistkám podle něj hodně pomohly tréninky s kluky. "Všechny ty hráčky si musely prožít tréninky s klukama a jedině tak se dostaly nahoru," prohlásil.

Úspěch by podle něj mohl přilákat ke sportu nové hráčky. "Bylo by to krásné, kdyby byla základna ještě větší a bylo z čeho vybírat," zasnil se. Rozpovídal se i o financování ženského hokeje i dalších postřezích, jež o ženském hokeji nastřádal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události