Další sporty

Jsem spokojená. Bála jsem se, že budu pomalá, hlásí po návratu Seemanová

Jsem spokojená. Bála jsem se, že budu pomalá, hlásí po návratu Seemanová
Zdroj: profimedia

Nejlepší česká plavkyně současnosti Barbora Seemanová se po prosincovém zranění zad, kvůli kterému musela předčasně opustit mistrovství světa, opět vrátila do bazénu. Jednadvacetiletá reprezentantka a držitelka několika národních rekordů se ve francouzském Nice zúčastnila závodu na 200 metrů volným stylem a doplavala si pro konečné šesté místo.

"Závody dopadly dobře, upřímně až nad má očekávání. Bála jsem se, že poplavu fakt hodně pomalu, protože mám zatím nulovou sílu, takže jsem všechno tahala jen technikou a frekvencí," přiznala po závodě Seemanová. 

Svoji svěřenkyni si pochvalovala i trenérka Petra Škábová. "S výkonem Báry jsem velmi spokojená. Do Francie jsme nejely s žádným cílem, v podstatě šlo o to, aby se znovu postavila na startovní blok a zase dala tělo do závodního módu," popisovala trenérka, která našla i další pozitiva. "Jsem ráda, že není po závodech bolavá a že se můžeme teď už více opřít do práce a začít znovu s dvoufázovou přípravou, což asi bolavé opět bude, ale tak to musí být," je si vědoma Škábová. 

Související obsah

Seemanová bude muset svoji rekonvalescenci ještě více urychlit, protože už v červnu se uskuteční odložené mistrovství světa, které místo Japonska proběhne v Maďarsku. "Původně jsem byla spokojenější, když bylo mistrovství odloženo, protože bude složitější se vracet do formy po zranění. Na druhou stranu jsem ráda, že budeme mít vrchol sezony."

Seemanová i Škábová jsou také rády, že vrcholná akce proběhne na rodném kontinentu. "Měsíc navíc nám dá více času a hlavně jsme všichni rádi, že bude vrchol sezony v Evropě. Do Budapešti můžeme úplně na pohodu jet vlakem. Nemusíme ani řešit aklimatizační soustředění," uzavírá trenérka úspěšné české plavkyně. 

Barbora Seemanová byla po olympijských hrách v Tokiu hostem Snídaně s Novou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události