HC Oceláři Třinec

Vondrkova show! Forvard řídil výhru Motoru, Kladno udolalo Mladou Boleslav

Michal Vondrka se podílel na výhře Motoru dvěma góly a jednou nahrávkou. Zdroj: Profimedia.cz

Když ani šedesát minut nestačí. Hokejová Tipsport Extraliga nabídla velice vyrovnané duely, na dvou ze čtyř stadionů byli diváci svědky nerozhodných výsledků po základní hrací době. V Českých Budějovicích úřadoval veterán Michal Vondrka, jenž byl u všech gólů domácích, a zejména díky němu Motor přetlačil Vítkovice 3:2. Kladno porazilo Mladou Boleslav po vzácném průběhu zápasu. První gól utkání padl až třináct vteřin před koncem prodloužení.

Jihočeský Motor přivítal v Budvar Areně Vítkovice, kterým mohl v případě výhry odskočit v tabulce na rozdíl tří bodů. Povedlo se. Přestože domácí tristně začali a rychle prohrávali, díky Michalu Vondrkovi, který zapsal dva góly a asistenci, zvládli duel otočit a opanovat jej poměrem 3:2.

Bojovný zápas byl k vidění v Mladé Boleslavi. Tým z města aut stál před bitvou v roli favorita, již ale záhy nepotvrdil. Během základní hrací doby nepadl jediný gól a šlo se do prodloužení. A tam už byli Jágr a spol. úspěšnější. Třináct vteřin před koncem vyzrál v úniku na Krošelje Wood a strhl dva body na kladenskou stranu. Nepříjemný zásah pukem do úst navíc inkasoval boleslavský Lunter a pro domácí tak zápas nese značnou pachuť.

​Karlovy Vary versus Třinec. Bitva dvanáctého s prvním. Statut favorita drželi rozhodně hokejisté ze Slezska. Energie se ale prezentovala srdnatým hokejem a zvládla vedoucí Oceláře přetlačit v prodloužení 3:2. Rozhodující branku si připsal Tomáš Redlich.

Klání v Olomouci skončilo jako jediné rozdílem více než jedné trefy. Dlouho držely oba týmy nerozhodný výsledek, nicméně v závěru Litvínov povolil a nechal kohouty skórovat. Trefili se Kolouch, Lichanec, Knotek a Kusko. Litvínov zůstává třináctý, Olomouc drží jedenáctou příčku.

Výsledky úterních zápasů hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 3:2p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Pulpán (Koblasa, O. Beránek), 51. T. Mikúš (Koblasa, Pulpán), 63. Redlich (O. Beránek) – 37. Marcinko (Chmielewski, Martin Růžička), 41. Hrehorčák (M. Adámek)

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 0:1p (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 65. K. Wood (A. Kubík)

Motor České Budějovice – HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 46. J. Ondráček (Šenkeřík, Vondrka), 48. Vondrka (Štencel), 57. Vondrka (Holec, Valský) – 16. Fridrich (A. Solovjov, Chlán), 51. Jakub Stehlík (Marosz)

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. P. Kolouch (Navrátil), 38. Lichanec (Burian, Dujsík), 53. J. Knotek (Ondrušek, Navrátil), 56. Kusko (Olesz, Rašner) – 19. Estephan (P. Zdráhal)