Tenis

Konec plný slz. Chci žít v míru a spát bez bolesti, Del Potro se loučí s tenisem

Konec plný slz. Chci žít v míru a spát bez bolesti, Del Potro se loučí s tenisem
Dojemná rozlučka Juana Martína del Potra Zdroj: Profimedia

Argentinský tenista Juan Martín del Potro odehrál poslední zápas v kariéře před domácím publikem. Na turnaji v Buenos Aires nestačil na krajana Federica Delbonise, se kterým prohrál 1:6 3:6. Během zápasu jej opět trápily bolesti kolena, což utkání velmi poznamenalo. Na konci se pak neubránil slzám, když mu vyprodané tribuny aplaudovaly a vyvolávaly jeho jméno. Je zároveň dost možné, že zruší plánovaný turnaj v Riu a na kurtech ho už nikdy neuvidíme.

Jen málokterý tenista v tenisové historii měl větší smůlu na zranění než Juan Martín Del Potro. Věčně bojoval s problémy s kolenem a jen za poslední dva roky musel absolvovat čtyři operace. Po dlouhé pauze se tedy opět vrátil k milovanému sportu, kterému měl dát sbohem na turnajích v Buenos Aires a Riu de Janeiru. 

Rozlučka se ale nevyvíjí podle představ. Problémy s kolenem ho trápily i před domácím publikem a nyní má vážné pochybnosti, jestli odletí do Brazílie. "Právě teď si nejsem jistý, jestli pojedu do Ria. Těšil jsem se, že si zahraju tyto dva turnaje, protože v Brazílii bych mohl zažít podobnou atmosféru jako dnes. Zítra o tom budu mluvit s mým týmem," přiznal Del Potro. 

Na konci utkání a při závěrečném rozhovoru na kurtu se argentinskému tenistovi nedařilo potlačovat slzy, ve kterých se skrývala velká fyzická bolest a zároveň dojetí, jak se s ním domácí publikum rozloučilo. "Teď se musím postarat o své koleno, abych s ním zvládal každodenní život. S koncem kariéry si zatím nechávám zadní vrátka, protože to, co jsem dnes zažil, bylo naprosto nezapomenutelné. Pokud by toto byl můj poslední zápas, odejdu šťastný," vyprávěl sympatický dlouhán, který ve své kariéře vyhrál US Open a ve světovém žebříčku mu patřilo 3. místo.  

Po utkání se dlouze objal se svým soupeřem, krajanem a kamarádem Federicem Delbonisem, při kterém mu opět tekly slzy dojetím. "Bylo to zvláštní. Vím, že ani pro něj to nebylo snadné," popisoval Del Potro.

Související obsah

"Asi každý ví, jaké úsilí jsem během kariéry vynaložil kvůli nepřízni osudu a zraněním. Doufám, že ostatní budou následovat můj příklad, aby se nikdy nevzdali," řekl hráč, který se zdravotními problémy bojuje už od roku 2009, ale vždy se dokázal vrátit na vrchol. Na tohoto bojovníka tenisový svět jen tak nezapomene. 

Zatímco kariéra Juana Martína del Potra končí, tak českému talentovanému hráči Adamu Menšíkovi začíná. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události