Fotbal

Rozhodčí derby nezvládli, hlásí komise. Sudí Orel a spol. dostali trest

Rozhodčí derby nezvládli, hlásí komise. Sudí Orel a spol. dostali trest
Sudí Pavel Orel dává červenou kartu Zdroj: profimedia.cz

Pohárové čtvrtfinále mezi pražskými S má dohru. Podle verdiktu Komise rozhodčích FAČR totiž sudí zápas nezvládli, a nebudou tak nominováni pro nadcházející ligová kola.

"Celý rozhodcovský tým podal velmi slabý výkon, v utkání bylo příliš mnoho chyb na obě strany. Na nadcházející ligová kola proto nebudou nominováni rozhodčí, oba asistenti, VAR i AVAR (asistent videorozhodčího) z tohoto utkání," stojí ve zprávě, kterou zveřejnila Komise rozhodčích FAČR.

Čtvrtfinálový zápas v MOL Cupu mezi Slavií a Spartou řídil jako hlavní rozhodčí Pavel Orel, asistenty pak byla dvojice Hájek – Caletka. U VARu seděl zkušený sudí Pavel Franěk, kterému pomáhala Lucie Ratajová.

Související obsah

​Pohárové derby bylo plné faulů, které hlavní rozhodčí Pavel Orel možná až moc úzkostlivě pískal. V 85. minutě pak také po druhé žluté kartě vyloučil slávistického obránce Kačarabu, ale až po velmi dlouhém zaváhání. Komise české fotbalové asociace sice nebyla při svém verdiktu konkrétnější, nicméně zmíněná rozhodcovská sestava se nějakou dobu na ligových trávnících neobjeví.

Sparta nakonec zvítězila nad Slavií 2:0 a postoupila do semifinále MOL Cupu, ve kterém se utká s vítězem zápasu Jablonec/Mladá Boleslav. Naopak druhý postupující Slovácko, jehož zápas proti Olomouci byl podle Komise rozhodčích FAČR odřízen velmi dobře, vyzve jednoho ze dvojice Hradec Králové/Bohemians 1905.

Předsedou komise rozhodčích fotbalové asociace je bývalý sudí Radek Příhoda:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události