Fotbal

Střelecké trápení Slavie: Krmenčík a Schranz jsou bezzubí. Spasí ji posila?

Střelecké trápení Slavie: Krmenčík a Schranz jsou bezzubí. Spasí ji posila?
Michael Krmenčík ze Slavie | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ani ve druhém soutěžním utkání v novém roce se Slávisté nedokázali střelecky prosadit. Po ligové prohře s Karvinou nenašli gólový recept ani na obranu Sparty ve čtvrtfinálovém souboji domácího poháru. Na hrotu útoku se zatím prostřídali Krmenčík se Schranzem, ale ani jeden zatím nedokázal nahradit Jana Kuchtu, který na podzim svými góly táhnul ofenzivu sešívaných. Další alternativou by mohl být mladý Fila z Mladé Boleslavi.

Slavia se topí v krizi. Střelecky naprázdno ve dvou po sobě jdoucích soutěžních utkáních vyšli hráči s hvězdou na dresech naposledy v únoru 2019, kdy neskórovali v zápasech s Genkem a Plzní. "Hráli jsme my, ale většinou jen po vápno. Chybí nám důraz, jsme bezzubí a nedostáváme se tolik do šancí. Nedokážeme se v tom vápně prosadit," vysvětloval situaci po vyřazení kapitán Tomáš Holeš.

Ke střelecké impotenci a útočníkům se vyjádřil i asistent trenéra Jaroslav Köstl: "Centry do vápna nejsou úplně neadresné, principiálně se nejedná o špatné míče. My ale v těch prostorech nejsme, což je samozřejmě i Michaelova chyba. Bohužel ani proti Spartě se ale v nebezpečných pozicích neobjevil. Je pravda, že za Kuchťáka (Kuchta) primární náhradu nemáme, jak Krmi (Krmenčík), tak ani Schranzík (Schranz) neměli vlastně žádné šance."

Trn z paty by slávistům mohla vytáhnout čerstvá posila z Mladé Boleslavi Daniel Fila. "Je to hráč pro budoucnost, jeho zapojení budeme řešit. Je možné, že naskočí do nějakých nejbližších zápasů. Nechtěli bychom ho ale nějak zatěžovat," uvedl na adresu devatenáctiletého útočníka asistent Jindřicha Trpišovského. Zarážejícím faktem však je, že Slavia pustila v zimě na hostování do Liberce svého mladého útočníka Denise Alijagiče, nejlepšího střelce druhé nejvyšší soutěže, kterému nedala příležitost ani v generálce s Baníkem, aby pak místo něj mohla přivést boleslavského Filu.

Související obsah

Naposledy padla Slavia dvakrát v řadě v derby na přelomu roku 2014 a 2015 po výsledcích 0:2 a 1:2. Slávistickým katem byl tehdy David Lafata, který zaznamenal 3 ze 4 branek Letenských. Na druhé straně pálil přesně pouze Milan Škoda. Slávisté tak po vypadnutí z MOL Cupu budou bojovat už jen na dvou frontách. V Konferenční lize je čeká souboj s tureckým Fenerbahce a v lize dostihy o titul se Spartou a Plzní, na kterou momentálně ztrácí 2 body. Zpackaný start do jara budou chtít slávisté napravit už v neděli proti Slovácku. Vstup do jara mají sice sešívaní bídný, ale pokud se vzpamatují, můžou jít v neděli do čela ligy a fanoušci možná odpustí poslední dva propadáky.

Čerstvě bude tento dres Slavie oblékat i Daniel Fila:

TN.cz Pavel Prokorát
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události