Fotbal

Útočník Antonio se zastal tyrana Zoumy. Je to snad horší než rasismus?

Útočník Antonio se zastal tyrana Zoumy. Je to snad horší než rasismus?
Michail Antonio v dresu West Hamu | Zdroj: Profimedia.cz

Kurt Zouma byl v minulých dnech středem pozornosti za to, že mučil své kočky a pořádně to v médiích a na sociálních sítích schytal. Nyní se dočkal částečného zastání od spoluhráče Michaila Antonia, který je jedním z nejlepších střelců West Hamu. V rozhovoru pronesl, že je mnohem horší, že na fotbalových trávnících pobíhají usvědčení rasisté.

Záběry videa Kurta Zoumy obletěly nejen fotbalový svět. Francouzský obránce, který si zahrál i za Chelsea a nyní působí v týmu s Coufalem, Králem či Součkem, fackoval a nakopával své kočky, které mu později odebrala organizace RSPCA. Ta bojuje proti týrání zvířat. Zouma obdržel od The Hammers pokutu ve výši 250 000 liber (více jak sedm miliónů korun).

Zouma se představil v utkání Premier League, a to hned v den incidentu, což pobouřilo veřejnost. Částečně se jej zastal spoluhráč Antonio, ale jeho odpověď dost možná přidala ještě více do ohně. "Mám pro vás otázku. Je horší to, co udělal on anebo rasismus?" Tuto otázku položil reportérce světové televize Sky Sports

Následně ale Antonio otočil a pronesl, že nesouhlasí s tím, co rodák z Lyonu udělal. "Netoleruji věc, kterou udělal. Vůbec nesouhlasím s jeho jednáním. Jsou ale lidé, kteří byli odsouzeni a přistiženi za rasismus a stále hrají fotbal," vysvětloval čtvrtý nejlepší střelec Kladivářů v klubové historii. Poté otázku ohledně týrání zvířat a rasismu vytáhl znovu. 

Související obsah

​Více než 165 000 lidí již stihlo podepsat petici vyzývající k tomu, aby byl Zouma stíhán za týrání zvířat. Na sedmadvacetiletého obránce byla dokonce v Paříži  podána právní stížnost. Podle informací ze světa by mohl být Zouma odsouzen až ke čtyřem letem vězení za týraní zvířat, West Ham tučnou pokutu poslal na zvířecí organizace.

West Ham si v minulém týdnu poradil se šestiligovým Kidderminsterem, ale pořádně se natrápil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události