Fotbal

Bučení, bučení a zase bučení. Tyran koček Zouma to od fanoušků schytal

Bučení, bučení a zase bučení. Tyran koček Zouma to od fanoušků schytal
Kurt Zouma během utkání proti Watfordu | Zdroj: Profimedia

V úterý bylo zveřejněno na sociálních sítích video, na kterém fotbalista West Hamu Kurt Zouma bez slitování kope do vlastních koček a hází po nich předměty. Široká fotbalová veřejnost jej za to okamžitě odsoudila a klub přislíbil, že to s hráčem bude řešit. I přes to jej ještě ten samý den postavil David Moyes do základní sestavy v ligovém zápase proti Watfordu, což se neobešlo bez velmi negativních reakcí.

Příznivci Kladivářů v úterý večer dokázali, že jim morálka není cizí a dokáží se zachovat fér, i když se jedná o vlastního hráče. Kurtu Zoumovi dali jednoznačně najevo, co si o jeho počínání myslí. Každý jeho dotyk s míčem "odměnili" velmi hlasitým bučením, což jim vydrželo celý zápas. Kriticky se vyjadřovali i na sociálních sítích. 

"West Hame, myslel jsem, že máte trochu větší úroveň. Je úplně jedno, že to je jeden z vašich lepších hráčů, zaslouží si potrestat a dnes se neměl ke hřišti ani přiblížit. Nechutné," nebral si servítky jeden z fanoušků. "Myslím si, že rozhodně by nebylo přehnané, kdyby byl Zouma propuštěn z West Hamu. Nakopnout zvíře, které se nemůže bránit, tak, že se proletí přes celou místnost, a to vše před malým dítětem a smát se u toho? Co to jako má být?" nechápal další z komentujících na twitteru.

Související obsah

​K celé situaci se vyjádřil i bývalý hráč West Hamu, Chelsea nebo Liverpoolu Joe Cole. "Z pohledu West Hamu tomu rozumím. Chtějí oddělit interní problémy od fotbalového hlediska. Ale myslím si, že se dost přepočítali. Ten zápas si měl odsedět. Je to neobvyklá situace. Nepamatuju se, že by krutost na zvířatech byla někdy spojena s fotbalem. Jsem překvapený, že dnes hraje," řekl před utkáním bývalý záložník. 

https://twitter.com/lk_basti/status/1491145486472200194?s=20&t=jAZWwuke8_0VYRi5cwVd_g

V podobném duchu vysvětlil nasazení Zoumy i trenér David Moyes. "Neposadil jsem ho, protože je jedním z našich lepších hráčů. klub celou situaci s hráčem řeší, ale to jsou dvě rozdílné věci," vyjádřil se zkušený kouč. "Zouma mě hodně zklamal. Na jeho charakteru jsme si předtím nevšimli ničeho špatného," dodal s tím, že on sám (Moyes) je velkým milovníkem koček. "Moje práce ale je, abych postavil co nejlepší tým. A v takovém Kurt figuruje." West Ham nakonec i se Zoumou v sestavě porazil Watford 1:0 a vrátil se na čtvrté místo tabulky. 

West Ham se v FA Cupu pořádně trápil s šestiligovým Kiddreminsterem, který zdolal až v prodloužení. 

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události