Fotbal

Narozeniny jako víno. Fotbalista Eriksen po kolapsu poprvé vyběhl na trávník

Narozeniny jako víno. Fotbalista Eriksen po kolapsu poprvé vyběhl na trávník
Fotbalista Christian Eriksen po kolapsu a dlouhé pauze podepsal smlouvu s Brentfordem. | Zdroj: Profimedia.cz

Konečně se dočkal. Fotbalista Christian Eriksen poprvé od červnového kolapsu naskočil do zápasu a znovu si zahrál fotbal. Restart jeho kariéry přišel v přátelském duelu proti pětiligovému Southendu, který naplánoval jeho nový celek z Brentfordu. Dánský záložník pobyl na hřišti přibližně šedesát minut a nahrál na jednu branku. Dal si tak parádní dárek k narozeninám, jež oslavil přesně v den utkání.

Ten příběh zná snad každý fotbalový fanoušek. Dánský záložník Christian Eriksen utrpěl při zápasu loňského evropského šampionátu mezi Dánskem a Finskem srdeční kolaps a musel na nějaký čas pověsit kopačky na hřebík. Teď se ale vrátil zpět.

Nedávno podepsal smlouvu s anglickým Brentfordem a v den svých třicátých narozenin vyběhl na trávník ke svému prvnímu duelu za nový celek. Bylo to navíc poprvé po pauze, kterou zavinila rekonvalescence po červnových událostech.

Brentford v přátelské bitvě za zavřenými dveřmi změřil síly s pětiligovým Southendem United a vyhrál 3:2. Eriksen si při svém návratu připsal asistenci a odehrál přibližně šedesát minut. 

Poté, co u něj v létě došlo přímo na hrací ploše k zástavě srdce, musel absolvovat řadu vyšetření a lékaři mu voperovali kardiostimulátor. Kvůli tomu musel rozvázat smlouvu s milánským Interem. V Serii A jsou totiž takové přístroje zakázané.

Postupně se začalo spekulovat o zájmu několika týmů z anglické ligy, kde Dán sedm let působil. V dresu Tottenhamu naskočil do 226 zápasů a zahrál si s ním i ve finále Champions League. 

Související obsah

​Nakonec kývl Brentfordu a začal se připravovat na restart. Ten přišel jako narozeninový dárek přesně 14. února. "Jaký to dárek. Hodina a asistence při návratu do akce dnes odpoledne," napsal Eriksenův klub na svém twitteru a vysekl tak svému novému hráči poklonu. Zatím to tak vypadá, že jeho story skončí happyendem.

Nedávno podepsal Christian Eriksen smlouvu s Brentfordem:    
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události