Fotbal

Eriksenova noční můra má šťastný konec. Posílí tým z Premier League

Dlouho nebylo jasné, jestli bude Christian Eriksen po srdečním kolapsu ještě někdy moci hrát fotbal. Nyní to ale vypadá, že jej fanoušci už brzy uvidí na trávníku během soutěžního zápasu. V poslední den přestupního období se totiž oficiálně upsal anglickému Brentfordu, nováčkovi Premier League, kam přestoupil z Interu Milán. Smlouvu podepsal do konce letošní sezony.

Christian Eriksen je v Premier League už známé jméno. Před odchodem do Itálie působil sedm let v londýnském Tottenhamu, se kterým nedosáhl na žádnou trofej, ale zahrál si v jeho dresu finále Ligy mistrů. 

Nyní se na Britské souostroví vrací, když oblékne dres Brentfordu. Ten po dlouhých 74 letech postoupil do Premier League a vede ho manažer Thomas Frank, který už Eriksena jako mládežníka trénoval.

Související obsah

"Moc se těším na opětovnou spolupráci s Christianem. Už je to dlouho od chvíle, co jsem ho vedl naposledy. Hodně se toho změnilo. Christianovi bylo v té době 16 a pak se stal jedním z nejlepších záložníků Premier League. Napříč Evropou vyhrál několik trofejí a je hvězdou dánského národního týmu," je ze své nové posily nadšený Frank. 

"Využili jsme neuvěřitelné příležitosti, abychom se chopili hráče světové úrovně. Společně s týmem sice netrénoval sedm měsíců, ale udělal na sobě spoustu práce vlastním přičiněním. V jeho nejlepší formě má schopnosti diktovat hru, volí ty nejlepší přihrávky a rovněž je velmi dobrý v zahrávání standardních situací," rozplýval se manažer Brentfordu. 

Související obsah

​Eriksenova kariéra se zadrhla loni v létě, když v úvodním zápase evropského šampionátu proti Finsku zkolaboval kvůli problémům se srdcem. Později mu byl dokonce voperován kardioverter-defibrilátor, se kterým nesmí podle tamních pravidel v italské lize hrát. Musel si tedy hledat jiné angažmá, až nakonec zakotvil v Brentfordu. 

Po srdeční zástavě musel Eriksen v létě podstoupit operaci:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události