Motorismus

Další změny ve formuli 1. Ve speciálních sprintech čekají body více jezdců

Další změny ve formuli 1. Ve speciálních sprintech čekají body více jezdců
V Brazílii se o víkendu jel další závod formule 1, brzy možná přibude další závod na americkém kontinentu. | Zdroj: Profimedia.cz

Zástupci formule 1 představili další novinku pro příští sezonu. Sprinterské závody, které se konají při vybraných Grand Prix, budou mít větší význam. Místo tří nejlepších závodníků vybojuje nově body navíc osmička nejrychlejších jezdců. V nadcházející sezoně se sprinterské "speciály" uskuteční v italské Imole, Rakousku a Brazílii. Loni je fanoušci mohli vidět v Sao Paulu, Silverstonu a Monze.

Závody formule 1 čeká v nadcházející sezoně řada změn. Na některých z nich se vedení F1 domluvilo na společném jednání, které proběhlo v pondělí 14. února v Londýně.

Sprinterské závody, jež se v loňském soutěžním ročníku uskutečnily při Grand Prix v Brazílii, Anglii a Itálii, se budou nově hodnotit jinak. Bodové speciály, které mají místo v programu mezi kvalifikací a hlavním závodem od loňské sezony, nabídnou možnost získat body navíc hned osmi jezdcům. 

Právě osmička nejrychlejších totiž vždy získá od jednoho do osmi bodů. Loni mohli oproti tomu vybojovat body navíc jen tři nejlepší. Závodníci budou mít možnost vyjet si bonusové body tentokrát v italské Imole, v Rakousku a v Brazílii.

O pořadí na startovním poli pro sprint rozhodne jako doposud kvalifikace, výsledky sprintu pak určí složení startovního roštu pro nedělní závody. Novinkou naopak bude to, že držitelem pole position se pro statistické účely stane v době sprinterských víkendů vítěz páteční kvalifikace. Sprinty se pojedou na sto kilometrů a budou trvat kolem pětadvaceti až třiceti minut.

Související obsah

​V reakci na loňskou Velkou cenu Belgie, kde závodníci jeli v hustém dešti za safety carem a obdrželi po pár kolech poloviční množství bodů, se vedení F1 rozhodlo, že pokud jezdci neabsolvují alespoň dvě kola v závodním režimu, žádné body do žebříčku nedostanou.

Pokud budou muset být některé závody zkráceny, získají závodníci body podle stanoveného vzorce a počtu odježděných kol. Nová sezona odstartuje 20. března v Bahrajnu a fanoušci se mohou těšit na rekordní počet třiadvaceti Grand Prix.

Tohle se Lewisi Hamiltonovi opravdu povedlo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události