Fotbal

Šestiletý Joe dojal Anglii upřímným dopisem: Nemáme peníze, jednou přijdu

Šestiletý Joe dojal Anglii upřímným dopisem: Nemáme peníze, jednou přijdu
útočník Swindon Town FC | Zdroj: profimedia.cz

Fotbal na ostrovech zasáhl emotivní dopis mladého fanouška týmu Swindon Town FC ze čtvrté ligy. Kvůli tíživé finanční situaci své rodiny nemůže chodit na fotbal, přesto se o své úspory rozdělil s oblíbeným hráčem. A fotbalová komunita to nenechala bez povšimnutí.

"Moje maminka nemá peníze na to, abych mohl jít na zápasy Swindonu. Nemá peníze na jídlo a musí k tomu platit za mé jídlo ve školní jídelně," stojí v ručně psaném dopise, který přišel do klubu. "Můj oblíbený hráč Swindonu je Harry McKirdy. Jednoho dne přijdu," stojí dále na lístku podepsaném "Joe, věk šest a půl".

I přes tíživou finanční situaci mladý fanoušek k dopisu přiložil své úspory. Lepicí páskou k lístku přilepil drobné v hodnotě asi 7 korun se vzkazem: "Pro Harryho."

Dopis se rychle šiří po sociálních sítích a vedení klubu ihned začalo pátrat po šestiletém Joeovi, aby mu splnilo sen a on si užil zápas přímo na stadionu se vším všudy. Rovněž vznikla pro jeho rodinu sbírka, kde fotbalová komunita už darovala přes 68 tisíc korun.

Související obsah

​Swindon Town FC je aktuálně osmým týmem ve čtvrté anglické lize EFL League Two. Joeův oblíbený hráč, 24letý Harry McKirdy, začínal v akademii Aston Villy, v srpnu minulého roku do klubu přišel z Port Vale a za 32 utkání vstřelil 14 gólů. McKirdy se trefil i proti Manchesteru City v pohárovém utkání (1:4).

Manchester City vede Premier League a válí i v Lize mistrů. Sportingu v osmifinále nasázel 5:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události