Scheifele potopil Minnesotu hattrickem. Wheeler přidal čtyři asistence

Skvělý zápas v NHL má za sebou Mark Scheifele z Winnipegu. Ten Minnesotě nasázel hattrick a hlavně díky němu Jets berou dva body za vítězství 6:3. V dalším duelu sahala po vítězství Carolina, ale nakonec padla s Floridou 2:3 po prodloužení. Na vlastním ledě uspělo i Calgary, které porazilo Anaheim 6:2.

Scheifele svůj spanilý večer začal až v druhé polovině zápasu, za stavu 1:0 pro Wild. Nejprve se zjevil před brankou a pohodlně poslal puk za záda Talbota. Jeho druhá branka přišla o osm minut později. Tentokrát 28letý útočník napřáhl od levého mantinelu a trefil se přesně pod horní tyč.

Čistý hattrick zkompletoval ve třetí části, konkrétně v čase 41:07. A byla to pro něj hodně snadná práce. Wheeler ho našel úplně osamoceného před prázdnou brankou a kanadský hokejista ho pouze zametl za bezmocného Talbota. Scheifele k třem brankám přidal ještě jednu asistenci a Jets nakonec porazili Wild 6:3. Čtyři gólové přihrávky zapsal Blake Wheeler. Jediný Čechem v zápasu byl Kristian Recihel v dresu Winnipegu, který ale nebodoval.

​Dva Češi byli k vidění v duelu mezi Carolinou a Floridou. Za domácí se představil útočník Martin Nečas, za hosty pak obránce Radko Gudas. Spokojenější mohl být nakonec řízný bek, ale dlouho to tak nevypadalo. V poslední minutě ještě Panthers prohrávali 1:2, ale vyrovnat se podařilo Samu Reinhartovi a v prodloužení vystřelil bod navíc Aaron Ekblad. Ani jeden z českých borců nebodoval. Za zmínku určitě stojí ale zákrok hostujícího Lucase Carlssona, který hokejkou zázračně vyrazil střelu Kotkaniemiho do odkryté klece. To vše za stavu 1:0 Hurricanes.

S chutí si ve Scotiabank Saddledome zastřílelo Calgary. To nedalo šanci Anaheimu, který zničilo 6:2. Flames tak zvítězili poosmé v řadě. Daniel Vladař se za domácí do branky nepodíval a byl pouze na střídačce.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 32. Scheifele (Wheeler), 40. Scheifele (Morrissey, Wheeler), 42. Scheifele (Wheeler, Dillon), 43. Perfetti (N. Schmidt, Stanley), 51. Connor (Perfetti), 58. P. Stastny (Wheeler, Scheifele) – 11. J. Eriksson Ek (Spurgeon, J. Brodin), 45. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 57. D. Kulikov (Kaprizov, Zuccarello).

Carolina Hurricanes – Florida Panthers 2:3 pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 20. T. Teräväinen (Aho, Slavin), 44. A. DeAngelo (J. Staal, Niederreiter) – 34. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 60. S. Reinhart (Weegar), 61. Ekblad (Huberdeau, Barkov).

Calgary Flames – Anaheim Ducks 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. D. Dubé (R. Andersson), 13. E. Lindholm (M. Tkachuk, R. Andersson), 24. E. Lindholm (R. Andersson), 25. M. Tkachuk (J. Gaudreau, T. Lewis), 57. J. Gaudreau, 58. Mangiapane – 22. Milano (Lundeström, Fowler), 45. Lundeström (D. Grant).

Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche 0:2

Branky a nahrávky: 41. Landeskog (Makar, D. Toews), 56. Rantanen (MacKinnon, Makar)