Fotbal

Uniknou České Budějovice problémům? Smlouva Burena je platná, píše Tvrdík

Uniknou České Budějovice problémům? Smlouva Burena je platná, píše Tvrdík
Mick van Buren v souboji s Janem Vondrou z Bohemians | Zdroj: Profimedia

Fotbalové Dynamo České Budějovice čelí velkým problémům. Najevo totiž vyšlo, že smlouva Micka van Burena, kterou s jihočeským klubem uzavřel, není platná, jelikož údajně obsahuje falešný podpis majitele Vladimíra Koubka. Kvůli tomu by byly všechny zápasy, ve kterých nizozemský útočník nastoupil, kontumovány. Podle Jaroslava Tvrdíka je ale vše v pořádku.

Tímto problémem aktuálně žijí všechny kluby v nejvyšší české fotbalové soutěži. Pokud by ke kontumaci došlo, týkalo by se to celkem 14 zápasů a došlo by k dramatickým změnám v tabulce. Dynamo České Budějovice by například přišlo o 19 bodů, což by je odsunulo na poslední místo, čtyři body za aktuálně nejhorší Karvinou.

Věci by se děly i na čele tabulky, protože v případě kontumace by Spartě byly přičteny do tabulky dva body, zatímco jejím hlavním konkurentům o titul ani jeden. Ztráta Letenských na Slavii a Plzeň by se tak snížila na dva body. Je tedy jasné, že kluby nechtějí celou situaci nechat jen tak a intenzivně se zajímají, co a jak bude dál.

Související obsah

​Zástupci Slavie přímo kontaktovali vedení Českých Budějovic. "Dynamo České Budějovice nám dnes na naši žádost potvrdilo platnost smlouvy Micka van Burena," napsal ve čtvrtek ráno na sociální síť Twitter předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. 

Platnost potvrdily později i České Budějovice na svém webu. "SK Slavia Praha a SK Dynamo si navzájem potvrdily platnost smlouvy Micka Van Burena o hostování v Dynamu. Všechny závazky z této smlouvy o hostování, včetně finančních, jsou řádným způsobem plněny. Stejné stanovisko klub sdělil k dotazu disciplinární komise FAČR," stojí na webových stránkách Dynama.

Jihočeši se rovněž omluvili nedávno odstoupivšími sportovnímu řediteli Tomáši Sivokovi: "V sobotní tiskové zprávě klubu došlo k nešťastné interpretaci o platnosti podpisu a klub se tímto Tomáši Sivokovi omlouvá. Další okolnosti ukončení spolupráce s Tomášem Sivokem jsou interní záležitostí klubu a ten se k nim již nebude dále vyjadřovat."

Související obsah

​Mick van Buren aktuálně v Českých Budějovicích hostuje právě ze Slavie, a tak do vzájemných utkání proti pražskému klubu nenastoupil. Ve 14 odehraných zápasech, do kterých nastoupil, vstřelil tři góly a na další tři přihrál. Tyto statistiky mu ale mohou být anulovány včetně výsledků celého týmu. O celé záležitosti bude dál rozhodovat Disciplinární komise LFA. 

Na soustředění v Turecku zaskočil českobudějovické fotbalisty sníh:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události